niedziela, 12 maja 2024 Imieniny obchodzą: Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan
10-04-2009 17:39, dodał: Maciej Deling czytano: 1193 razy

Judocy awansowali do finałów OOM

W minioną środę na matach sali Zespołu Szkół nr 10 im. prof. Stefana Banacha w Toruniu, odbyły się regionalne eliminacje judo, do finałów XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – Świętokrzyskie 2009.

Na przełomie kwietnia i mają młodzi sportowcy rywalizować będą w 26 dyscyplinach. Judoczki – 26-27.bm. a judocy - 2-3.05.br. w Kielcach.

W Toruniu o prawo startu w finałach mają prawo startu tylko dwa roczniki, walczyło 30 juniorek młodszych i 101 juniorów młodszych z 29 klubów z 4 województw (11 klubów z Pomorza).

Do finałów z naszego województwa wywalczyło awans 8 zawodniczek i 26 zawodników, najwięcej z AZS AWF i S Gdańsk - 5 judoczek i 10 judoków.
Swoje kategorie wagowe wygrali: juniorki młodsze- 48 kg Aneta Jańczak, 57 kg Magdalena Miller, 63 kg Natalia Czaplicka, drugie miejsca wywalczyły Aleksandra Jabłońska 63 kg i Magdalena Stańczyk 57 kg (wszystkie AZS AWF i S Gdańsk); z pierwszego miejsca awansowała tez w wadze + 70 kg Marta Labuda (UKS Opty Gdynia); juniorzy młodsi - z pierwszych miejsc, 55kg Maciej Machlus, 73 kg Mateusz Kogut, 81 kg Orest Rekowski, 90 kg Jakub Zakrzewski, a brat Piotr w tej wadze był drugi, także drugie miejsca zajął w 66 kg Michał Jaboński (wszyscy AZS AWF i S Gdańsk).

Ponadto pierwsze miejsca wywalczyli - 46 kg Łukasz Itrych ( UKS Galeon Gdynia), 50 kg Michał Błóński (STS Gryf 3 Słupsk), 66 kg Adrian Różański (UKS Opty Gdynia), pozostałe drugie miejsca -46 kg Arkadiusz Grosz, 66 kg Michał Jabłński ( obaj AZS AWF i S Gdańsk), 50 kg Wiktor Szypowicz (S GKS Wybrzeże Gdańsk), 81 kg Piotr Wasilewski (KS Judo Łupawa).

Ile medali przywiozą z Kielc? W ubiegłym z Głogowa pomorscy judocy i judoczki przywieźli dwa złote medale - Halima Mohamed - Seghir i Jakub Zakrzewski, srebrne - Karolina Tałach i Samina Nasiadko, brązowe - Dawid Przychodzeń (wszyscy S GKS Wybrzeże Gdańsk) i Jakub Zakrzewski (AZS AWF i S Gdańsk) walczy też w Kielcach.