poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
09-04-2009 17:48, dodał: Maciej Deling czytano: 1390 razy

Ogromny sukces juniorek z Osowy

W miniony weekend w Warszawie odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w unihokeju. Impreza ta zgromadziła 8 najlepszych drużyn juniorskich z kraju, które przez trzy dni rywalizowały o tytuł Mistrza Polski w tej kategorii wiekowej.

W finale A spotkały się 4 drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupie eliminacyjnej, czyli Gdańsk i Warszawa z grupy I oraz Siedlec i Kraków z grupy II zaś w finale B pozostałe zespoły: Gródek, Żabi Róg, Kębłowo i Poznań.
W grupach rozgrywano mecze systemem „każdy za każdym’’.

Głównym faworytem i „pewniakiem’’ do zwycięstwa wydawała się ekipa z Warszawy, która w niezmienionym składzie występuje od 3 lat i w poprzednim sezonie zdobyła mistrzostwo. Dodatkowym atutem Warszawianek była gra we własnej hali i doping swoich kibiców.

Niestety w pierwszym naszym meczu musieliśmy się zmierzyć z zespołem gospodarzy, który przy licznej publiczności chciał rozpocząć swój marsz po złoto. Spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie i kosztowało obie ekipy wiele wysiłku i zdrowia. Przez cały czas trwała zacięta walka o każdą piłkę a obie bramkarki miały mnóstwo roboty. Mecz zakończył się rzadko spotykanym wynikiem 9-8 dla ENERGI!!!

To był najlepszy mecz w wykonaniu naszych dziewczyn jaki kiedykolwiek zagrały. Po zakończeniu była wielka radość, satysfakcja i łzy szczęścia. Pokonaliśmy Mistrza Polski na jego terenie!!!
Następnego dnia naszym rywalem był bardzo wyrównany zespół UKS Absolwent Siedlec. Niestety w tym spotkaniu nie dopisało nam szczęście. W ważnych momentach trafialiśmy w słupek i poprzeczkę albo świetnie w bramce spisywała się golkiperka z Siedlca, która zgodnie przez wszystkich obserwatorów meczu została wybrana najlepszą zawodniczką swojej drużyny. Również w wielu sytuacjach naszej ekipie zabrakło precyzji , dokładności i sił. Mocno we znaki dał nam się poprzedni bardzo zacięty i wyrównany mecz z Warszawą, który rozgrywany był przy bardzo wysokiej temperaturze, w której ciężko było normalnie oddychać a co dopiero biegać przez 60 minut.

Drużyna z Siedlca dzień wcześniej zagrała z Krakowem o 18.30, kiedy na sali było już dużo chłodniej a poza tym tempo tego meczu w porównaniu do naszego było bardzo wolne. Niestety po kolejnym emocjonującym spotkaniu ulegliśmy drużynie Absolwent Siedlec 6–5 i jak się okazało dało to tej drużynie złote medale Nam pozostała walka o srebro z Krakowem, który również po bardzo emocjonującym meczu pokonał zrezygnowaną Warszawę 5–4. Po dwóch tercjach prowadziliśmy 3–0 i wystarczał nam remis do zajęcia II miejsca w turnieju. W 3 odsłonie Kraków bardzo mocno przycisnął i powoli zaczął odrabiać straty. Niestety do poziomu drużyn nie dostosowali się sędziowie, którzy swoimi decyzjami wprowadzali dużą nerwowość w poczynania zawodniczek. Wystarczy powiedzieć, że nasz zespół przez 16 minut grał w osłabieniu, czyli prawie jedną całą tercję!!!
W pewnym momencie Kraków przez 2 minuty grał w przewadze 5 na 3. Pomimo tego osłabienia udało nam się nie stracić bramki, co jest bardzo dużą zasługą Kasi Tołysz, która została bohaterką spotkania broniąc również 3 rzuty karne!!!
Pod koniec meczu Kraków doprowadził do remisu i usilnie dążył do zwycięstwa. Sami zaś mieliśmy kilka doskonałych sytuacji, po których powinna paść bramka i dlatego do ostatnich sekund musieliśmy się denerwować o wynik końcowy.
Minutę przed końcem Kraków wziął czas i kolejny raz wycofał bramkarkę i wprowadził dodatkową zawodniczkę w pole , dzięki czemu osiągnął bardzo dużą przewagę. Na 32 sekundy przed końcem spotkania nasza bramkarka broni świetny strzał przeciwniczek i wyrzuca piłkę do Karoliny Herman, która z daleka strzela do pustek bramki!!!
Gol i wielka radość naszych zawodniczek. Do końca meczu pozostają tylko bądź aż 32 sekundy. 9 sekund przed końcem otrzymujemy kolejną karę a dodatkowo przeciwniczki mają rzut wolny z 6 metrów!!! Do piłki podchodzi Wioletta Białoń, która ma najsilniejszy strzał w Polsce i jest najskuteczniejszym strzelcem w lidze. Tym razem nasza obrona blokuje strzał na bramkę i chwilę później rozlega się syrena końcowa.

Mamy srebrne medale!!! Wielka radość dziewczyn, łzy szczęścia i ogromna satysfakcja. Ostatni raz w tej kategorii wiekowej zdobyliśmy medale w sezonie 2003/04 a w kolejnych latach nawet nie udawało nam się dojść do finałów!

Warto dodać, że poziom tych mistrzostw był wyjątkowo wysoki i wyrównany a o zwycięstwie w meczu decydowały szczegóły, dyspozycja bramkarek i szczęście.
Tylko jedno spotkanie zakończyło się różnicą 2 bramek a pozostałe 1.

Do piątki „all stars” turnieju została wybrana Maja Stenka.