niedziela, 12 maja 2024 Imieniny obchodzą: Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan
17-03-2009 18:35, dodał: Maciej Deling czytano: 1588 razy

Udane starty judoków

Miniony weekend pomyślny był dla reprezentantów judo AZS AWFiS Gdańsk. W Warszawie w I rundzie Pucharu Polski seniorów i seniorek wywalczyli 2 złote i 6 srebrnych medali, zajmując w klasyfikacji końcowej drugie miejsce, przed nimi byli judocy Czarnych Bytom - 5 złotych i 9 brązowych medali.

Medale wywalczyli reprezentanci 22 klubów. Złote medale dla akademickich barw wywalczyli - w wadze 57 kg Małgorzata Bielak i 81 kg Kamil Kozłowski, srebrne - 48 kg Paulina Narewska, 52 kg Zuzanna Pawlikowska, 63 kg Monika Woźniak, 70 kg Hanna Lis, 78 kg Katarzyna Furmanek, +78 kg Magdalena Kozioł.

Z Pomorza na podium stanęły jeszcze reprezentantki S GKS Wybrzeże Gdańsk, na najwyższym stopniu podium Daria Pogorzelec w wadze 70 kg, a na najniższym Paulina Tomczyk waga 78 kg.

Natomiast w Gdyni Oksywiu w sali Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej RP. o prawo startu w finale I rundy Pucharu Polski walczyli juniorzy młodsi - 117 i juniorki młodsze - 44 z 27 klubów czterech północnych województw. Finał odbędzie się 28-29.bm. w Pile, prawo startu mają zawodnicy /-czki po 4 z każdego z 4 Regionów Polski, oraz uzupełnione do 24 uczestników w wadze, za osiągnięte wyniki w poprzednim turnieju ogólnopolskim danej kategorii wiekowej Z Regionu Pomorskiego zakwalifikowały się 33 juniorki i 50 juniorów młodszych.

Pierwsze miejsca z wywalczyli; AZS AWF i S Gdańsk - Orest Rekowski 81 kg, Piotr Zakrzewski 90 kg, Aneta Jańczak 48 kg , Magdalena Miller 57 kg, Natalia Czaplicka 63 kg; S GKS Wybrzeże Gdańsk - Wiktor Szypowicz 50 kg, Dajana Bołoz 40 kg;UKS Conrad Gdańsk- Anna Chlewińska 44 kg; UKS Galeon Gdynia - Łukasz Itrych 46 kg; UKS Opty Gdynia - Marta Labuda +70 kg; STS Gryf 3 Słupsk - Arkadiusz Kazior 60kg; MKS Truso Elbląg -Jakub Płocheć 55kg; UKS Tomita Elbląg - Piotr Kokoszka 73 kg; AZS Bydgoszcz - Kasandra Hanelt 52 kg; UKS Spartakus Olsztyn - Agata Witkowska 70 kg, Kacper Witkowski + 90 kg; Olimpia Grudziądz- Dawid Chodyna 66 kg;

Najlepszym w wagach pamiątkowe dyplomy wręczył trener Gwardii Koszalin, olimpijczyk z Montrealu – 1976 r. V m,w wadze 63 kg Marian Standowicz.