niedziela, 12 maja 2024 Imieniny obchodzą: Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan
20-11-2008 10:47, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 981 razy

Mistrzostwa Polski Seniorów i Puchar Polski Juniorów w Kick-boxingu

8 i 9 Listopada w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Puchar Polski Juniorów w Kick-boxingu.
Na starcie stanęło 220 zawodników z 36 klubów.
Klubu Kick Boxingu „MAXIMUS” który posiada sekcję w Gdyni, Wejherowie i w Helu reprezentowało 7 zawodników, którzy zdobyli 4 medale 2 srebrne i 2 brązowe. II miejsce i tytuł Vice-Mistrza Polski seniorów w kategorii powyżej -94kg do swojej bogatej kolekcji dołożył Trener Piotr Kohnke który mając 34 lata poradził sobie z dużo młodszymi zawodnikami. Piotr kolejno pokonał w pierwszej walce Janusza Grandzickiego z Duetu Gdańsk, następnie 6 -4 Krzysztofa Wiśniewskiego z KS Orion Częstochowa, a finale uległ 5-9 Dawidowi Staśkiewiczowi z KS Piaseczna
III miejsce w seniorach w kat. -74kg zdobył Grzegorz Kwidzyński który w pierwszej walce pokonał Sebastiana Neska KS Nadstal, półfinale uległ wielokrotnemu Mistrzowi Polski Przemysławowi Ziemińskiemu z KS Piaseczno.
II miejsce w Pucharze Polski Juniorów zdobył Mateusz Chojnacki w kat. -79kg który w pierwszej walce pokonał Mariusza Bandurowicza z Płocka, w półfinale pokonał Michała Zawodni z Kalisza a w Finale uległ Łukaszowi Wichowskiemu z KS Nadstaw.
III miejsce w kategorii juniorów -74 kg zajął Patryk Maciejewski w pierwszej walce pokonał zawodnika z Elbląga a w półfinale uległ zawodnikowi z Węgrowa.
Tomasz Spaleniak kat. -69kg juniorów wygrał pierwszą walkę i uległ w walce medal 12-14
Piotr Borucki w kat. -89kg seniorów przegrał w pierwszej walce 11-13 ze zwycięzcą tej kategorii Łukaszem Świderskim z KS Piaseczno.
Kamil Labuda w kat. -63kg juniorów przegrał w pierwszej walce 3-4 z Albertem Roderewskim z Węgrowa.

Na zdjęciu drużyna MAXIMUS
Stoją od lewej: Kamil Labuda, Piotr Borucki, Tomasz Spaleniak, Trener Piotr Kohnke. Klęczą: Mateusz Chojnacki, Grzegorz Kwidziński, Patryk Maciejewski.

Żródło: Piotr Kohnke