piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
11-06-2008 17:28, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1307 razy

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym Chłopców i Dziewcząt

W dniach 03-06 czerwca na kortach tenisowych Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym Chłopców i Dziewcząt, których organizatorami byli Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz MOKSiR w Redzie. Sędziom głównym zawodów był Andrzej Degórski, miłośnik i propagator tenisa w naszym powiecie. Dzięki takim zawodom jak te mamy szanse znaleźć takie talenty jak Wojciech Fibak, czy wschodząca gwiazda światowego tenisa Agnieszka Radwańska. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. W szkołach podstawowych w kategorii klas I - III wśród chłopców w finale Maciej Karczmarczyk z SP nr 9 w Redzie pokonał Jakuba Zengola z SP Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie, natomiast w kategorii IV klasy i starszych zwyciężył Jakub Degórski z SP nr 4 w Redzie, a drugie miejsce zajął Jakub Brudniewicz z SP nr 9 w Wejherowie. Wśród dziewczynek szkół podstawowych w kategorii klas I - III w finale Justyna Jaworowska z SP nr 6 w Rumi pokonała Nikolę Krasowską z SP nr 1 w Rumi, natomiast w kategorii klas IV i starszych zwyciężczynią została Agata Bieńkowska z SP nr 9 Wejherowie, a drugie miejsce zajęła Oliwia Kaźmierczak z Społeczna SP w Wejherowie. W finale chłopców szkół gimnazjalnych, pierwsze miejsce zajął Dawid Werner z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, natomiast drugie miejsce zajął Michał Szeffer z Gimnazjum nr 2 w Rumi. W finale dziewcząt szkół gimnazjalnych, Paulina Felczykowska z Gimnazjum nr 2 w Rumi pokonała Agnieszkę Latosz z Gimnazjum nr 1 w Rumi. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt, zwyciężczynią została Sandra Conradi z ZSP nr 1 w Wejherowie, a u chłopców Filip Świtkowski z ZSP nr 1 w Rumi.

INFO: Andrzej Byczkowski