niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
26-06-2007 08:53, dodał: Maciej Deling czytano: 1905 razy

Lęborscy kolarze w czołówce

Andrzej Gryckiewicz i Adam Woelk, kolarze Lęborskiego Towarzystwa Sportowego wspaniale promowali Lębork w zaliczanym do Pucharu Polski II Leszczyńskim Maratonie Rowerowym oraz w Supermaratonach szosowych w Łobzie i w Gryficach.
W Lesznie mieli do pokonania 200 km.

Andrzej Gryckiewicz pojechał z przeciętną prędkością 39,21 km/h) i zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej (M4) pokonując dystans w czasie 5 godz. 10 min.
Adam Woelk uplasował się na 4. miejscu w swojej kategorii wiekowej(M2). Trasę przejechał w czasie 5 godz. 15 min.
W Łobzie Andrzej Gryckiewicz zdobył podwójne zwycięstwo zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej (M4) i 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów (dystans 400 km pokonał w czasie 12 godz. 3 min. i z przeciętną prędkością 33,25 km/h). Adam Woelk zajął w swojej kategorii wiekowej (M2) 1 miejsce pokonując trasę w czasie 12 godz. 8 min.

Podobne sukcesy odnieśli lęborscy kolarze w 300-kilometrowym Supermaratonie szosowym w Gryficach: Gryckiewicz - 1 miejsce kat. M4, 1 miejsce kat.OPEN (czas 8 godz. 21 min.), Woelk - 1 miejsce kat.M2 (czas 8 godz. 51 min.)

INFO: lebork.pl