piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
19-03-2007 18:47, dodał: Maciej Deling czytano: 3673 razy

III Otwarte Zawody Kulturystyczne Ziemi Puckiej

Dnia 18 marca 2007 roku w Żelistrzewie odbyły się III Otwarte Zawody Kulturystyczne Ziemi Puckiej.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Ziemia Pucka” oddział w Leśniewie, przy współpracy z Urzędem Gminy w Pucku, Powiatowym Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Pucku, Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Puck, Starostwem Powiatowym w Pucku, Urzędem Miasta w Pucku, Urzędem Gminy Kosakowo.
W zawodach wzięło udział 29 zawodników i jedna zawodniczka. Zawodnicy przyjechali z terenu całej Polski co świadczy o rosnącej popularności imprezy. Zawody zostały wpisane do kalendarza imprez Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Zawody rozegrano w siedmiu kategoriach: open kobiet, open junior, 75 kg senior, 90 kg seniorów, ponad 90 kg seniorów i open wszechwag mężczyzn.
Poziom sportowy był bardzo wysoki. Wielu zawodników pomimo początku sezonu prezentowało bardzo wysoką formę startową. W kategorii kobiet wystąpiła tylko jedna zawodniczka Patrycja Kozyra reprezentująca klub PACO Lublin ubiegłoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Europy w fitness. Natomiast najlepszym zawodnikiem w kategorii open wszechwag mężczyzn okazał się Tomasz Pabiniak reprezentujący klub LESIO Łódz, który wyróżniał się pięknymi proporcjami sylwetki i dobrą jakością umięśnienia. Na drugim miejscu uplasował się Lech Zajko EFEKT Toruń, trzeci był Marek Kosior reprezentujący Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji. Czwarte miejsce w tej kategorii zajął Konrad Dekański junior reprezentujący Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji i piąty był Ryszard Rećko zwycięzca kategorii Masters występujący w barwach klubu FORMA Włocławek.
W kategorii juniorów startowało 9 zawodników, najlepszym okazał się Konrad Dekański reprezentujący Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji, drugi był Jacek Franke SANDOW Legionowo i trzeci Dominik Dawidowski reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka oddział Leśniewo. W kategorii seniorów do 75 kg startowało 4 zawodników.
Kategorię tą wygrał Marek Kosior reprezentujący Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji, drugi był Karol Cieślak Stowarzyszenie Ziemia Pucka oddział Leśniewo, trzeci Przemysław Klaman z Sopockiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Rekreacji.
W kategorii 90kg seniorów wystąpiło 7 zawodników. Zdecydowanie zwyciężył Tomasz Pabiniak reprezentujący klub LESIO Łódz który później został mistrzem mistrzów. Zawodnik wyróżniał się wysoką formą startową. Drugie miejsce zajął Cezary Mętrkiewicz z klubu SANDOW Legionowo, trzeci był Paweł Siedlecki również LESIO Łódz. W kategorii ponad 90 kg wystąpiło 6 zawodników. Najlepszym okazał się Lech Zajko reprezentujący EFEKT Toruń, drugi był Marek Kocik zawodnik reprezentujący klub SANDOW Legionowo, a na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Guran SPARTAKUS Wałbrzych. Na koniec rozegrana została kategoria open masters, w której wystąpiło trzech zawodników. Zwycięzcą okazał się 56b letni Ryszard Recko z Rumi reprezentujący klub FORMA Włocławek, drugi był Edmund Lechowicz reprezentujący UKS NIKE Żagań i trzeci był Jarosław Wiatr BODY LINE Łódz. Podczas imprezy rozdane zostały ulotki traktujące o liczniku BMI.
Zawody oglądało około 250 kibiców.
Panel sędziowski wyznaczony został przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego
Sędzia główny – Leszek Michalski z Torunia
Sędzia sekretarz – Jan Lewandowski z Torunia
Sędziowie punktowi – Arek Kempiński z Torunia, Katarzyna Mattela z Torunia, Anna Truchlewska z Gdańska, Michał Hoffa z Bydgoszczy, Henryk Hryszkiewicz z Sopotu, Monika Lechowicz z Żagania i Piotr Potrykus z Pucka.