środa, 15 maja 2024 Imieniny obchodzą: Strzeżysław, Robert, Berta, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 970 razy

Znów zabrakło niewiele

Rozpoczęła się runda rewanżowa w koszykarskiej lidze kadetek. W pierwszym meczu zespół Treppa-Bliza Władysławowo podejmowała u siebie Piatkę Tczew. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się 15-punktowym zwycięstwem Tczewa, a o całym wyniku zadecydowała pierwsza kwarta (zobacz: Kubeł zimnej wody). Niestety również w rewanżu pierwsza kwarta w wykonaniu Blizy była fatalna. Po pierwszych 10 minutach gry Piątka prowadziła 25:5! Wydawałoby się, że już jest po meczu. W drugiej kwarcie, krycie na całym boisku w wykonaniu zespołu z Władysławowa zaczęło przynosić w końcu korzyści. Bliza wygrała tę część 21:15. 14-punktowa przewaga była do odrobienia, jednak mnóstwo błędów w trzeciej kwarcie przegranej 14:17 oddaliło szansę zwycięstwa. Jak się potem okazało te 3 punkty stracone w tej kwarcie zaważyły na wyniku. Dodatkowo w trzeciej części za 5 przewinien spadła bardzo dobrze broniąca Ewa Kupferschmied. W ostatniej odsłonie mocno zmęczone tczewianki zaczęły seryjnie popełniać błędy, a ich przewaga szybko topniała. Na 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem Piatka wygrywała 9 punktami, minutę później już 7, a w ostatniej minucie zmalała do zaledwie 3 punktów. Niestety kontuzja weliminowała w samej końcówce Agnieszkę Kujawską (26 pkt. w całym meczu). Władysławowianki miały dwie akcje-szanse na remis, jednak do końca spotkania nie zdołały już rzucić żadnych punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Piątki Tczew 74:71 (5:25, 21:15, 14:17, 31:17). To już druga tak nieznaczna przegrana Blizy w tegorocznej lidze kadetek, jednak ta porażka w praktyce definitywnie przekreśla szanse tego zespołu na medal. Teraz pozostaje już walka o czwarte, premiowane awansem do ćwierćfinałów MP, miejsce. O tę lokatę walczą jeszcze oprócz Blizy dwa zespoły: Conrad Gdańsk i Omega Gdynia.

BLIZA : Siwa Magdalena 27 pkt., Kujawska Agnieszka 26, Budzisch Natalia 6, Proch Justyna 4, Skoczka Izabela 4, Bojanowska Ewelina 2, Kulas Karolina 2, Supruniuk Kamila, Czarnecka Nadia, Kupferschmied Ewa, Radtke Daria, Patalas Angelika.

PIĄTKA : Petza Magdalena 22 pkt., Ostuszka Katarzyna 18, Lachman Paulina 14, Łukasik Dorota 14, Szulc Koralia 4, Myszka Monika 2.

Sensacyjnie zakończył się w tej kolejce mecz w Sopocie. Ostatni zespół w tabeli Polonia Pruszcz Gdański wygrał na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Siódemką Sopot 56:50! W tegorocznych rozgrywkach widać każdy wynik jest możliwy ;)

Szkoda, że nie było takiego zakładu w naszej zabawie w obstawianie meczy.

• 3
agnieszka 2005-12-04 23:45:25
No niezle, sie dzieje w lidze kadetek w tym roku, ale chyba to zdjecie to nie z tego meczu :-)