wtorek, 14 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Koryna, Bonifacy, Maciej, Wiktor, Dobiesław, Ampeliusz, Fenenna
01-01-1970 01:00, dodał: Arkadiusz Korek czytano: 1078 razy

Dobry mecz kadetek

We władysławowskiej hali z bardzo bojowym nastawieniem przystąpiły do rywalizacji kadetki  Treppa-Bliza WładysławowoOMEGA Gdynia. Wyrównana I kwarta, w której obie drużyny po zaciętych pojedynkach popełniały dużo przewinień zakończyła się wynikiem 22:19 dla Blizy Władysławowo. W tej części gry prowadzenie zmieniało się aż dziesięciokrotnie! Zawodniczki Omegi miały wiele problemów z pokonaniem pressingu na całym boisku w wykonaniu zawodniczek Blizy. W II kwarcie grające w 9 zawodniczki OMEGI zmieniły taktykę gry na obronę strefową, co jednak nie powstrzymało zawodniczek z Władysławowa, które zdecydowanie wygrały tą kwartę z wynikiem 30:17. Powodem tego była bardzo chaotyczna gra w obronie gdynianek i dobry okres gry w ataku kadetek Blizy. Trzecia kwarta zmieniła trochę obraz gry. Pressing na całym boisku w wykonaniu zawodniczek z Władysławowa, który od początku meczu dosyć dobrze funkcjonował w tej części gry się nie sprawdził. Zawodniczki Blizy popełniały dużo przewinień w obronie, natomiast gdynianki zdecydowanie poprawiły się w tym elemencie. Kwarta zakończyła się zwycięstwem Gdyni 19:17. Ostatnia kwarta również dobra w wykonaniu zawodniczek obu drużyn. Widoczny był wkład trenerów w poczynania zespołów, gdyż gra w tej kwarcie była już bardziej poukładana i dużo mniej chaotyczna niż w poprzednich kwartach. Ostatecznie po bardzo zaciętej walce zwycięstwo odniosła Bliza z wynikiem 85:73. Na pochwałę zasługują wszystkie zawodniczki obu drużyn, ponieważ włożyły w ten mecz naprawdę dużo „serca” i woli walki.

UKS Treppa-Bliza Władysławowo - UKS Omega Gdynia  85 : 73
(22:19, 30:17, 17:19, 16:18)

BLIZA: Siwa Magdalena 21 pkt., Radtke Natalia 18 (1x3), Kujawska Agnieszka 14, Proch Justyna 8, Radtke Daria 8, Budzisch Natalia 6, Kulas Karolina 6,
 Bojanowska Ewelina 4, Patalas Angelika, Skoczka Izabela.

OMEGA: Formella Karolina 17 pkt., Zybert Klaudia 17, Ziemska Monika 10, Szewczyk Anna 9, Jaroszewicz Agnieszka 7, Przychodna Ola 5, Woźniak Magda 4, Szczeblewska Marta 2, Maślona Joanna 2.