wtorek, 14 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Koryna, Bonifacy, Maciej, Wiktor, Dobiesław, Ampeliusz, Fenenna
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 974 razy

Bliza znów górą

Kadetki z zespołu Treppa-Bliza Władysławowo wygrały swój drugi w tym tygodniu mecz. Tym razem po przeciętnym meczu pokonały młody zespół Polonii w Pruszczu Gdańskim 80:57 (7:16, 18:27, 21:21, 11:16). Mecz od pierwszej do ostatniej kwarty przebiegał bez większych emocji. Przewaga Blizy była dość widoczna już w drugiej kwarcie, więc zmiany koszykarki z Władysławowa przeprowadzały często - na parkiecie widzieliśmy wszystkie 12 zawodniczek.  W tym nieco sennym spotkaniu na uwagę zasługiwały indywidualne akcje Sandry Bator (Polonia), niektóre wręcz rodem z "Archiwum X" ;) . Piłka rzucona przez tą zawodniczkę w stronę kosza przeciwników w niewiarygodny często sposób znajdowała drogę do celu (sprawdzałem czy jest sterowana pilotem, ale nie była!). Poza tym na meczu wpadły, aż 3 rzuty za 3 punkty, co w tym sezonie zdarza się niezmiernie rzadko ;)
Już jutro czeka Blizę 3 mecz w tym tygodniu, tym razem spotkanie zostanie rozegrane awansem. Mecz z Omegą Gdynia odbędzie się we Władysławowskiej hali Zespołu Szkół Nr 1, początek około godziny 11.30.

Polonia Pruszcz Gd. - Treppa Bliza Władysławowo 57:80
(7:16, 18:27, 21:21, 11:16)

BLIZA : A.Kujawska 15 pkt., J.Proch 10(1x3), K.Kulas 3, I.Skoczke, N.Czarnecka, E.Bojanowska 4, M.Siwa 25, A.Patalas, K.Supruniuk, N.Budzisz, N.Radtke 3(1x3), D.Radtke 18.

POLONIA : S.Bator 28(1x3), M.Ebertowska 2, D.Pylak 4, P.Jasiewicz 2, A.Ptach 2, A.Ossorya-Cierpicka 3, B.Leśniak, K.Wiśniewska 2, P.Kowalska 12, K.Królicka 15, K.Kaszowska, M.Weyer.