wtorek, 14 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Koryna, Bonifacy, Maciej, Wiktor, Dobiesław, Ampeliusz, Fenenna
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 1080 razy

Porażka dająca nadzieję? ;)

W sobotnie przedpołudnie na hali we Władysławowie miejscowa Bliza podejmowała u siebie zespół Lotos GTK Gdynia. Zdecydowanym faworytem była jak co roku gdyńska drużyna, która systematycznie wygrywa wszystkie ligowe mecze z miejscowymi zespołami często różnicą kilkudziesięciu punktów. No cóż takie życie ;)
 Tym razem jednak gdynianki musiały zostawić na parkiecie dużo więcej potu. Dominacja GTK na boisku nie była tak widoczna jak w poprzednich spotkaniach, a wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu miejscowych w obronie. Na pochwałę, pomimo porażki w spotkaniu, zasługuje cały  zespół Blizy (cała 12-stka!). W połowie czwartej kwarty zespół z Gdyni miał zaledwie 11 punktów przewagi, co mając na uwadze poprzednie potyczki tych zespołów jest ewenementem ;).
Spotkanie skończyło się, co prawda, 20-punktową przewagą gdynianek 75:55, jednak mimo wszystko gospodynie nie były po meczu załamane. Przegrać z takim zespołem to żaden wstyd. W poprzedniej kolejce GTK pokonało Jedynkę Lębork 103:36, a następny ligowy mecz Bliza zagra właśnie w Lęborku w najbliższą środę ... powinno być dobrze ;)

Treppa-Bliza Władysławowo - Lotos GTK Gdynia 55:75 (12:20, 15:20, 14:20, 14:15)

BLIZA : Siwa Magdalena 19 pkt., Kujawska Agnieszka 11, Guz Zofia 7, Radtke Daria 5, Radtke Natalia 4, Budzisch Natalia 3, Skoczka Izabela 2, Bojanowska Ewelina 2, Proch Justyna, Patalas Angelika, Kupferschmied Ewa, Czarnecka Nadia.

LOTOS GTK : Woźny Angelika 21 pkt., Olszewska Sylwia 9, Rywalska Adrianna 8, Krzysztofik Aleksandra 7, Kucharska Agnieszka 6, Olszewska Agnieszka 6, Zielińska Jagoda 6, Miazga Kamila 6, Szlinger Aleksandra 5, Radoń Katarzyna 1, Farnachowicz Paulina, Korydlewska Monika.