wtorek, 14 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Koryna, Bonifacy, Maciej, Wiktor, Dobiesław, Ampeliusz, Fenenna
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 1433 razy

Pierwsze koty za płoty

Dzisiaj we Władysławowie na "parkiet" po raz pierwszy wybiegły najmłodsze koszykarki Blizy - młodziczki 92. Ich pierwszy mecz był wielką niewiadomą. Po pierwsze dlatego, że młode zawodniczki nie grały jeszcze żadnego meczu z solidnym, klubowym zespołem, a po drugie poziom sportowy ich przeciwniczek - Siódemki Sopot - to również wielki znak zapytania. W lidze młodziczek dopiero po pierwszej rundzie spotkań można cokolwiek powiedzieć o zespołach, gdyż oprócz nielicznych wyjątków nikt wcześniej nie bierze udziału w lidze młodziczek (dopiero w tym sezonie powstała liga młodziczek 93).

Sopocianki pomimo znacznie lepszych warunków fizycznych (jedna z zawodniczek mierzyła ponad 186 cm wzrostu) nie górowały nad poprawnie grającymi młodziczkami z Władysławowa. Gra była dość wyrównana, po pierwszych dwóch kwartach Siódemka prowadziła tylko dwoma punktami 28:26. W trzeciej jednak koszykarki Blizy zaczęły gubić się w obronie co szybko przełożyło się na wysokie, nawet 19-punktowe prowadzenie Siódemki. W połowie czwartej kwarty obrona Blizy w końcu zaskoczyła i przy stanie 54:35 w meczu nastąpił przełom. Sopocianki mocno naciskane zaczęły popełniać masę błędów, momentami miały problem aby wyjść z własnej połowy. Przewaga gości malała w oczach, jednak czas również ubywał. Sopocianki w ciągu ostatnich 5 minut rzuciły tylko 1 pkt. na 17 Blizy. Jednak gospodyniom zabrakło dosłownie minutki, aby dojść do korzystnego rezultatu. Oprócz tego w samej tylko czwartej kwarcie nietrafiły one 13 rzutów osobistych! W ostatniej akcji na 4 sekundy przed końcem próbowały jeszcze rzutu za 3 punkty, lecz niestety bez rezultatu.

Podsumowując mecz dzieki dramaturgii mógł się podobać licznie zebranym kibicom, którym należą się duże brawa za świetny doping. Atmosfera podczas meczu była niemalże wzorcowa.

Bliza Władysławowo - Siódemka Sopot 52:55 (15:17, 11:11, 3:16, 23:11)

Bliza: Agnieszka Litzau 2pkt., Patrycja Bolda 22, Agata Nazarczuk, Paulina Kleban, Eliza Wiśniewska 9, Paulina Groth 4, Jagoda Kaszuba 6, Martyna Kochmann, Wioleta Liedtke 9, Magda Przybylska, Laura Kużel.

Siódemka : Anna Ostrowska 16, Beata Modzelewska, Julia Tokarska, Martyna Poćwiardowska, Emilia Sokołowska 6, Leal Zielińska, Klaudia Romińska, Martyna Stooba 28, Joanna Putkamer, Paulina Kitowska 2, Angelika Popczyk, Katarzyna Lincer 3.

• 3
(niezalogowany) 2005-10-08 00:15:50
Niezgadzam się z opinią na temat klubu UKS Siodemka Sopot. Nikt niewspomniał że zeszly za pieć fauli najlepsze dziewczyny. Mogłyśmy pojechać władysławowo 20 punktami. A dziweczyny z Sopotu grały swój pierwszy mecz i sądze ze był to udany mecz.