środa, 15 maja 2024 Imieniny obchodzą: Strzeżysław, Robert, Berta, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 841 razy

Plagiat?

W artykule "Dwa oblicza jednego meczu" z 10 stycznia, dotyczącym spotkania Bliza Władysławowo - Basket Słupsk napisałem, że rzadko takie mecze się zdarzają. Chodziło o całkowity zwrot w przebiegu meczu. W tym opisanym wcześniej spotkaniu Władysławowo prowadziło w połowie trzeciej kwarty 20 punktami, a mimo to przegrało 7 będąc na dodatek gospodarzem. Nie minęły jeszcze echa tamtego spotkania, gdy przyszło się tym samym zespołom zmierzyć w meczu rewanżowym. Tym razem gospodarzem była drużyna ze Słupska. I o dziwo, scenariusz się powtórzył!

Gospodynie od początku przejęły inicjatywę, już po kilku akcjach prowadziły 8:0. Co prawda Bliza zdołała odrobić straty i nawet przez chwilę prowadziła, jednak po dwóch kwartach drużyna Basketu wyraźnie dominowała (44:29). Po kilku minutach trzeciej kwarty Słupsk prowadził już różnicą 19 punktów... i stało się dokładnie to samo co we Władysławowie. Z małą tylko różnicą tym razem dramat dotknął Basket Słupsk. Ta dość duża przewaga nagle zaczęła topnieć. Pod koniec trzeciej kwarty zostały z niej tylko 3 punkty (w poprzednim meczu w tej części były to 2 punkty). Sama zaś końcówka należała do Władysławowa, które wygrało 72:61!

Jak się patrzy na oba protokoły to można odnieść wrażenie, że ktoś je tylko przepisał, dodał parę zmianek i pozamieniał zespół gospodarzy z zespołem gości. To jest prawie plagiat ;)

... no już taka historia się długo nie powtórzy, chociaż po tym co zobaczyłem dzisiaj - to kto wie...

Szczegółowe statystyki z meczu na podstronie Koszykówka: Liga Juniorek.

• 3
MySzA(niezalogowany) 2005-01-13 08:54:49
Powtorzy sie... Ja tak mysle... ;]
siwa 2005-01-13 13:24:08
Gratulacje!!! nieźle poszło!! super meczyk choć go niewidziałam :(((((
(niezalogowany) 2005-01-13 13:45:34
to był naprawde dobry mecz w wykonaniu wszystkich dziewczyn.
kibol(niezalogowany) 2005-01-15 20:11:46
mecz był super! nie do pobicia! dziewczyny spisały się świetnie! i prowadzą w tabeli 4-ma punktami!! gratulacje!! i tak 3mać dalej !!!!!
do dave'a:(niezalogowany) 2005-01-18 18:25:50
ale beznadziejny tytuł, miał być "PETARDA..." hehe, prawda proszę pana????