środa, 15 maja 2024 Imieniny obchodzą: Strzeżysław, Robert, Berta, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 967 razy

A mogło być tak pięknie

We władysławowskiej hali został rozegrany mecz pomiędzy VBW Clima GTK Gdynią a Blizą Władysławowo pomimo iż to gdynianki miały być gospodarzem.
Zmiana gospodarza została wymuszona przez odbywający się tego samego dnia na gdyńskim obiekcie mecz gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet.

Po ostatniej wysokiej porażce z Piątką Tczew juniorki Blizy podchodziły do tego meczu mocno podłamane. VBW Clima jest zespołem, który w zeszłym roku zdecydowanie zdominował rozgrywki ligowe w naszym województwie, a w MP zajął 4 miejsce. Spodziewać się można było najgorszego.
Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Władysławowa, które pierwszą kwartę zagrało wręcz idealnie. Dziewczęta dzięki licznym przechwytom dość łatwo zdobywały punkty, przez co gdynianki po zakończeniu pierwszej kwarty prowadziły tylko 4 punktami. W połowie drugiej kwarty Clima odskoczyła jednak dość wyraźnie a Bliza tracąc kontakt punktowy, przystanęła. Do tego doszła jeszcze bardzo słaba skuteczność w rzutach wolnych (18 nietrafinonych) ... i już wszystko było jasne. Sensacji nie będzie. Wraz z upływem czasu coraz ciężej było koszykarkom z Władysławowa zatrzymać wysokie zawodniczki Climy pod koszem, a jeżeli się udawało to często niestety nieprzepisowo. Kończyło się to rzutami osobistymi, które gdynianki łatwo zamieniały na punkty. Końcowy wynik 94:55 dla VBW Climy Gdynia nie jest tragedią, ale nie nastraja do optymizmu. Całe szczęście, że drużyny z Tczewa oraz Gdyni są, przynajmniej   teoretycznie, najsilniejsze w lidze - czyli najgorsze za nami ;)

Skład Blizy : Małgorzata Kandziora (9 pkt.), Paulina Kulas (5, 1x3pkt.), Katarzyna Wiśniewska (2), Dominka Klimas (13, 1x3), Dagmara Voelkner (1), Małgorzata Lange (6), Monika Chałupnik (3), Natalia Bisewska (6), Marta Klebba (10, 1x3).

• 3
Marta(niezalogowany) 2004-11-07 22:00:02
Tak mecz był dobry.. Wkońcu zagrałyśmy jak drużyna:) Oby tak dalej...:D Teraz mecz z Olsztynem i go wygramy:) No musimy wkońcu:)
marcia___ 2004-11-07 22:14:19
A wogole co my tak malo fotek zawsze mamy:P ? Lipa:( =]
(niezalogowany) 2004-11-08 18:09:29
dziewczyny grają coraz lepiej!!!Wyrazy uznania należaą się dla domci i myszy tóre zdobyły w tym meczu największą liczbe punktów,ale wszystkie dały z siebie wszystko!!!Mniejmy nadzieję że z następnego spotkania z Olsztynem wyjdą zwycięsko!!!:-)
Gosiak & Moniak(niezalogowany) 2004-11-08 18:49:44
to prawda! pierwsza kwarta byla debeściarska!oby wszystkie nastepne byly podobne i lepsze...!!!nie mozemy sie sie doczekac meczu z Olsztynem (u nas!!) pokazemy im kto rządzi na Pomorzu!!!:) : ) : -)
mkshCF(niezalogowany) 2004-11-08 23:34:54
Dziewczyny nie ma się co podniecać. W końcu prawie 40 punktami w plecy, a cieszycie się jakbyście wygrały. Kolejna porażka, która cieszy. Mam nadzieje, że nastepny mecz będzie do przodu.
mysza 2004-11-14 14:58:39
;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(
mkshCF(niezalogowany) 2004-11-15 20:06:19
Jak wam poszedł ostatni mecz?
MaRtA(niezalogowany) 2004-11-15 20:21:15
nie pytajcie o ostatni mecz... :( Bo znowu zlapie dola... I jeszcze wszyscy twierdzą że nam niezależy na grze.. fajnie wogóle...:(:/
gosia : ((niezalogowany) 2004-11-15 21:38:53
no wlasnie to boli...my sie tez bardzo przejmujemy, bylo jak bylo(kazdy ma prawo miec zly dzien-tylko nastepnym razem musimy sie umowic na rozne terminy a nie wszystkie razem i jeszce jak mecz jest ;[ !!) ale teraz mamy przerabane i u ... i tak wewnatrz tez jest niefajnie... :'( :'( :'(
mkshCF(niezalogowany) 2004-11-15 22:58:44
Z waszych wypowiedzi wnioskuję, że kolejna porażka. Ale jaki wynik? I jaka gra? Gosia i Marta odpiście.
Ma(niezalogowany) 2004-11-16 20:23:29
MaRtA(niezalogowany) 2004-11-16 20:30:00
Przegralysmy 16 (96:80) Kurde a mecz był jak najbardziej do wygrania... w 4 kwacie je poprostu zmiotłyśmy... ale bylo juz zapozno:(:(:(:( Teraz nie wiem jak to bedzie:(