środa, 15 maja 2024 Imieniny obchodzą: Strzeżysław, Robert, Berta, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 1039 razy

Po raz pierwszy, ale nie ostatni ...;)

Najmłodsze koszykarki Blizy Władysławowo (rocznik ur. 1991) z pewnością dzisiaj piją szampana - Piccolo oczywiście. W swoim drugim ligowym meczu po raz pierwszy wygrały i to aż 98:35 z drużyną Start Miastko! Przypomnijmy, że pierwszy mecz nasze zawodniczki przegrały dwoma punktami w dość niecodziennych okolicznościach (patrz art. Sędzia w roli głównej).
Mecz był dość wyrównany aż do połowy drugiej kwarty (słaba skuteczność Blizy), po tym okresie gry władysławowianki zaczęły w końcu trafiać i już druga kwarta przyniosła 12 punktową przewagę (29:17). Bliza zaczęła agresywnie kryć od pierwszego podania. W trzeciej było już bardzo dobrze, przewaga wzrosła do 34 punktów, a czwarta była już tylko formalnością. 63-punktowa przewaga nie była przypadkiem.

Ten mecz pokazał, że najmłodszy zespół ma bardzo realne szanse powtórzyć zeszłoroczny sukces młodziczek z Blizy.

Bliza grała w składzie : Natalia Konkel (3pkt.), Klaudia Zelk (18), Ewa Kupferschmed (8), Agnieszka Holender (6), Karolina Kulas (7), Natalia Radtke (18), Nadia Czarnecka, Daria Wargowska (11), Izabela Skoczke (2), Anna Grudzień (18), Anna Kortas (7), Klaudia Ołownia.

• 3
mks_iak.ŁUKASZ (niezalogowany) 2004-10-24 20:18:07
tak dalej
niezadowolony(niezalogowany) 2004-10-24 22:13:51
No bardzo fajne że wygrały , ale czemu tworzy się kolejna sekcje w koszykówki dziewczyn , zamiast zrobić chociaż jedną dla chłopaków w jaki kolwiek sport :[
dave 2004-10-24 23:49:25
Ja mogę coś odpowiedzieć na ten temat : to są 4 jedyne sekcje dziewcząt w powiecie (to są moje informacje - mogę się mylić), grające w rozgrywkach ligowych. Nic innego nie ma i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości nie będzie. Natomiast dla chłopców jest chyba kilkanaście, jeżeli nie więcej sekcji piłkarskich, siatkarskich a nawet koszykarskich! Nie wspomnę o baseballu i innych mniej popularnych dyscyplinach. To jest jeden aspekt tej sprawy, drugi jest bardziej prozaiczny - kto to będzie prowadził i skąd się wezmą na to środki finansowe. To na dzień dzisiejszy wszystko - kiedyś napiszę otym artykuł.
ruda_91 2004-10-25 13:20:56
To był nasz pierwszy mecz, który udało nam sie wygrać. Narazie rozegrałyśmy tylko dwa. Szkoda tylko, ze nie udało nam sie pociągnąć do 100 punktów...Ale i tak było dobrze...:)
niezadowolony(niezalogowany) 2004-10-25 15:38:03
Dziękuje za wyjaśnienia. Ale mi tu chodzi głównie o szkołe , któa jesli sie nie myle sponsoruje to wszystko (są tez prywatni spąsorzy). Sks w jakiekolwiek inne dyscypliny sportu są zaniedbywane lub ich wogóle nie ma (np.piłka nożna) , wkońcu kazdy moze sie wytłumaczyc brakiem pieniedzy ale te na ta sekcje sie znlazły . Ale jak sie nie da nic pozatym zrobic to już trudno moze kiedys sie doczekamy czegos lepszego
mysza(niezalogowany) 2004-10-25 21:27:40
no dobra dosyc już z tymi młodziczkami i kadetkami... Niech se grają.. jakby miały taki poziom w lidze jak my to ciekawe czy by dały rade... My się bardzo staramy ale najwidoczniej wszyscy myślą że przez cały czas przegrywałyśmy i że tak zostanie... no ja nie wiem...