wtorek, 30 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian
07-01-2015 11:07, dodał: Łukasz Czarnecki czytano: 1208 razy

Mecz Noworoczny - Żukowo.

Oldboys Żukowo pokonuje 7: 5 Resztę Świata w Żukowskim Meczu Noworocznym. Dwanaście bramek obejrzeli kibice, którzy w Nowy Rok wybrali się na stadion w Żukowie, by pokibicować sportowcom biorącym udział w Żukowskim Noworocznym Meczu Piłki Nożnej. Mecz tradycyjnie rozgrywany w samo południe pierwszego dnia nowego roku, odbywa się pomiędzy zespołami Oldboys Żukowo, a Resztą Świata.

Do pojedynku przystąpiło 26 zawodników. Tegoroczne spotkanie było już XXIII pojedynkiem noworocznym. Drużyna Oldboys Żukowo pokonała Resztę Świata 7: 5 a pierwsza bramka padła w 3 minucie i 20 sekundzie meczu, a strzelona została przez Krzysztofa Sidora z Oldboys Żukowo, do którego należy rekord najszybciej strzelonej bramki – 2012 rok 36 sekunda spotkania. Inauguracji spotkania dokonał Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, który to złożył sportowcom oraz kibicom życzenia noworoczne, a i także wykonał pierwsze kopnięcie piłki w nowym roku. Sam pojedynek poprzedził pokaz sztucznych ogni, które również i w przerwie meczu podziwiali kibice. Bramki dla gospodarzy, czyli Oldboys Żukowo zdobywali: Sidor Krzysztof 3x, Celiński Maciej 2x oraz Jurczak Jarosław 2x. Strzelcami bramek w drużynie Reszty Świata byli: Chrupek Tomasz 2x, Drewing Damian 2x oraz Liszewski Marek.

Po meczu Burmistrz Gminy Żukowo wręczył kapitanom drużyn okolicznościowe puchary, strzelcowi pierwszej bramki statuetkę wraz z upominkami, a najbarwniej przebranym uczestnikom oraz kibicom upominki. Wśród nagrodzonych kibiców i zawodników byli: Anita Kwidzińska, Miotk Ryszard, Gabriela i Krzysztof Puzdrowscy oraz Janek Sirocki. Na uczestników czekał ciepły poczęstunek oraz miła atmosfera. Organizatorem spotkania był Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

Żródło: Jacek Drążek