niedziela, 5 maja 2024 Imieniny obchodzą: Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina
04-02-2014 11:49, dodał: quaresma89 czytano: 1455 razy

VIII kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej w Mostach

W minioną niedzielę, 2 lutego br., w Hali Sportowej w Mostach odbyło się sześć spotkań Halowej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kosakowo.
Na początek odbył się zaległy mecz pomiędzy Rezerwami a Dębogórzem. Do przerwy rezultat był remisowy; po zmianie stron, w pierwszej minucie drugiej połowy Dębogórze zdobyło dwie bramki, aby kilka minut później, w przeciągu jednej minuty, stracić te prowadzenie. W końcowej części meczu Dębogórze ponownie wyszło na dwubramkowe prowadzenie, na co Rezerwy odpowiedziały już tylko jednym trafieniem.
Kolejne mecze odbyły się zgodnie z harmonogramem 8. kolejki. Po niezwykle ciekawym pojedynku dwóch drużyn z Mostów, górą była Akademia Piłkarska UKS Mosty. UKS prowadził przez większą część spotkania, jednak na 5 minut przed końcem, osłabione w ostatnich meczach Mosty, zdołały strzelić siódmą bramkę doprowadzając do remisu... i chwilę później dość pechowo straciły bramkę. Próbując ponownie wyrównać, Mosty odkryły się i straciły kolejne dwie bramki, strzelając zaledwie jedną.
W swoim drugim tego dnia meczu, Dębogórze łatwo i wysoko wygrało z ekipą Forfun'a, a dzięki zdobytym w ostatnią niedzielę kompletem punktów, odnotowały spory skok w tabeli i mając już jedynie punkt straty do wicelidera, włączyło się do walki o podium.
Wciąż nie do zatrzymania jest zespół Rewy. W ostatnim meczu Rezerwy dzielnie, przez ponad 10 minut skutecznie odpierały ataki rewian, po czym od rzutu karnego otworzył się worek z bramkami i Rewa schodziła na przerwę z czterobramkową przewagą przy zachowanym czystym koncie. Druga część meczu była bardziej wyrównana, jednak lider kontrolował przez cały czas przebieg spotkania.
Sporą niespodziankę sprawiła młodzież Delfina Rewa pokonując Dębogórze Wybudowanie (należy dodać, grające w nieco okrojonym składzie), będące do tej pory, obok Rewy, zespołem bez porażki w lidze. Pierwsza część meczu nie zapowiadała porażki wicelidera, który wypracował sobie trzybramkową, zdawało się bezpieczną przewagę. Sytuacja odwróciła się jednak diametralnie w ostatnich 10 minutach drugiej połowy, gdy Delfin doprowadził do remisu, a następnie w przeciągu 5 minut zdobył 5 bramek. W ten sposób Delfin Rewa obronił trzecią pozycję w tabeli (ma jednak rozegrany 1 mecz więcej od czwartego Dębogórza), a Dębogórze Wybudowanie ma już 5 punktów straty do prowadzącej Rewy.
Na koniec spotkały się dwie drużyny z dolnej części tabeli: Kazimierz i Pierwoszyno. Spotkanie zaczęło się od dwóch bramek Pierwoszyna, następnie Kazimierz wyszedł na prowadzenie, a do przerwy obie ekipy schodziły remisując. W drugiej części meczu Pierwoszyno odskoczyło na trzy bramki, a Kazimierz odpowiedział zaledwie jedną, i to w ostatnich sekundach spotkania.
Ciekawie zrobiło się w klasyfikacji najlepszych strzelców. Tomasz Lewańczyk z Dębogórza Wybudowania wciąż zachowuje prowadzenie, jednak już tylko z przewagą dwóch bramek nad Sebastianem Karnatem z Rewy i trzech – nad Sebastianem Kurdzielem z Mostów.

Najbliższe mecze (Hala Sportowa przy Gimnazjum w Mostach, ul. Szkolna 16):
- 16 lutego (IX kolejka), od 11:00 do ok. 15:00
- 23 lutego (X kolejka), od 11:00 do ok. 15:00
- 2 marca (XI kolejka i zakończenie), od 11:00 do ok. 15:00

W najbliższy weekend w Hali Sportowej w Mostach odbędą się turnieje rocznika 2004: w sobotę 8 lutego Turniej organizuje UKS Mosty, zaś w niedzielę 9 lutego – GKS Sztorm Mosty. Początek ok. godz. 9:00.
Zaś najbliższa kolejka Halowej Ligi o Puchar Wójta zostanie rozegrana w niedzielę 16 lutego 2014 r. od godz. 11:00, a w niej m. in. kolejny gminny klasyk: Rewa – Dębogórze.

Żródło: Adam Schröder