czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
13-08-2013 15:04, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1438 razy

Lipusz Biega

W sobotę 27 lipca w Lipuszu odbyła się ogólnopolska impreza biegowa Lipusz Biega. Trasę na dystansie 11 280 m najszybciej pokonali: Magdalena Bucewka (Zantyr Sztum) oraz Dariusz Guzowski (Borzytuchom).

Zawodami towarzyszącymi był Finał Sportowego Pucharu Pomorza w Nordic Walking. W czwartych tego typu zawodach zwyciężyli: Katarzyna Nizioł (Gdańsk) oraz Marcin Ratecki (Gdańsk).

W sumie, piękną lecz wymagającą trasę biegnącą w lasach Lipuskich pokonało 46 biegaczy i 16 kijkarzy.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich pamiątkowe medale oraz posiłek, a dla najlepszych - puchary oraz nagrody rzeczowe. Uroczystego podsumowania oraz wręczenia nagród dokonali: Mirosław Ebertowski - wójt Gminy Lipusz, Janusz Wawer - Przewodniczący Rady Gminy Lipusz, Kamila Żywicka - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu oraz Henryk Miotk - dyrektor biegu.

Obydwie imprezy uświetniły coroczne święto - Dni Lipusza.