sobota, 20 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Amalia, Sekundyn, Teodor, Florenty, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Florencjusz, Nawoj, Szymon
24-07-2013 14:49, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2346 razy

Sukcesy młodego kartuskiego kolarza

Młody kolarz z Kartuz - Szymon Sajnok został podwójnym złotym medalistą XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013.. Zawodnik GKS Cartusia Kartuzy w jeździe indywidualnej na czas zajął pierwsze miejsce. Dystans 10 km przejechał ze średnią prędkością 45,3 km/h. Na najwyższym stopniu podium stanął w wyścigu ze startu wspólnego.

Kolejny start Szymona odbył się podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy - EYOF 2013 w Utrechcie (Holandia), gdzie zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas i został pierwszym polskim medalistą. Zajmując trzecie miejsce jechał ze średnią prędkością przejazdu 48 km/h na dystansie 9700 m. Do zdobywcy złotego medalu zabrakło mu 3,8 sekund. W kolarstwie są to nieoficjalne Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej.

Po dwóch dniach odpoczynku stanął na starcie wyścigu ze startu wspólnego. Tego dnia świetną formę zaprezentował srebrny medalista w jeździe indywidualnej na czas - Leo Appelt z Niemiec. Wspólnie z holendrem Pascalem Eenkhoornem uciekli peletonowi, a na mecie Niemiec wyprzedził Holendra o dwie sekundy. Kolejnym zawodnikiem mijającym linię mety po siedemnastu sekundach był Ilya Volkau z Białorusi. Za nim przyjechał peleton, w którym byli dwaj Polacy - Szymon Sajnok był siedemnasty, a Alan Banaszek dwudziesty.

Żródło: Michał Kaczmarek