niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
15-07-2013 16:42, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1286 razy

Uroczyste zakończenie sezonu ligowego KTS-K GOSRiT Luzino

W niedzielę 30 czerwca na Stadionie Gminnym w Luzinie odbyła się uroczystość zakończenia sezonu ligowego KTS-K GOSRiT Luzino. Licznie przybyli na nią wszyscy zawodnicy klubu oraz trenerzy, rodzice i sponsorzy, którzy mieli okazję zobaczyć w akcji wszystkie drużyny młodzieżowe GOSRiT Luzino.

Zakończenie to było również okazją do podziękowania młodym sportowcom, którzy po zakończeniu imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a GOSRiT/el professional 2001 medale za zwycięstwo w swoich rozgrywkach ligowych i awans do Pomorskiej Ligi Juniorów.

W zakończonym właśnie sezonie KTS-K GOSRiT Luzino prowadził 12 drużyn piłki nożnej, z których 9 uczestniczyło w rozgrywkach ligowych. Sezon ten był dla klubu wyjątkowo udany.

Osiągnięcia zespołów klubu KTS-K GOSRiT w mijającym sezonie:

• KTS-K GOSRiT/ Wikęd Luzino osiągnął historyczny sukces awansując do IV ligi
  • KTS-K GOSRiT II liga kobiet. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Myszewskiego jako najmłodsza w lidze zajęła VI miejsce.
  • KTS-K GOSRiT dziewczyny rocznik 1997/99 został Mistrzem Województwa Pomorskiego Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Myszewskiego zwyciężył również w finale wojewódzkim turnieju Coca Cola Cup i reprezentował województwo w finale krajowym w Krakowie. Za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwach LZS piłkarki z Luzina reprezentować będą województwo pomorskie w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Opolu.
  • Najmłodsze piłkarki GOSRiT rocznik 2000/02 zostały Mistrzyniami Pomorza i na Mistrzostwach Polski w Poznaniu zajęły IX miejsce. Podopieczne trenera Rafała Freitaga jesienią zostały trzecią drużyną w Polsce na finale krajowym Turnieju Orlika oraz zwyciężyły w finale wojewódzkim turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS i będą reprezentować województwo pomorskie w finale krajowym w Słubicach
  • KTS-K GOSRiT 96/97 Luzino zajął na zakończenie Wojewódzkiej Ligi Junior B bardzo dobre II miejsce. Zwłaszcza runda wiosenna była dla podopiecznych trenera Sylwestra Piątka bardzo udana.
  • Bardzo udany sezon mają za sobą piłkarze GOSRiT 98 Luzino. Podopieczni trenera Krzysztofa Buczaka zajęli w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Junior C1 III miejsce. Dołożyli do tego jeszcze zwycięstwo w Wojewódzkim Turnieju Piłkarska Kadra Czeka i reprezentować będą województwo pomorskie na mistrzostwach Polski LZS w Słubicach.
  • Trudny sezon mają za sobą zawodnicy GOSRiT 99 Luzino. Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Semaka jako jedyny w klubie rywalizował w najwyższej klasie rozgrywkowej, Pomorskiej Lidze Junior C2 z najlepszymi drużynami z województwa
  • GOSRiT 2000 Luzino na zakończenie rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Junior D1 został sklasyfikowany na VI miejscu. Podopieczni trenera Piotra Jasielskiego mają za sobą również dwa obozy sportowe.
  • Bardzo udany rok mają za sobą piłkarze GOSRiT/el professional 2001. Drużyna trenowana przez Pawła Radeckiego awansowała do Pomorskiej Ligi Junior D1. Drużyna ponadto uczestniczyła m.in. w Turnieju Lotos Junior Cup - Mała Piłkarska Kadra Czeka, w którym w stawce 150 drużyn z całego województwa zajęła VI miejsce. Trenerowi Radeckiemu w prowadzeniu zespołu pomagał Dominik Szreder.
  • KTS-K GOSRiT/el professional 2002 uczestniczył w rozgrywkach turniejowych Klasa Junior E1. Drużyna prowadzona przez Pawła Radeckiego wygrywała większość swoich meczy.
  • Najmłodszą drużyną rozgrywkową był GOSRiT 2003/04. Zespół Tomasza Joryna, któremu pomagał Adam Olejniczak, zwyciężał w licznych turniejach halowych - m.in. w silnie obsadzonym Turnieju im. Marszałka Macieja Płażyńskiego oraz zgromadził najwięcej zwycięstw w rozgrywkach turniejowych Klasy Junior E2.

Żródło: Piotr Klecha