poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
10-07-2013 14:51, dodał: quaresma89 czytano: 1365 razy

XL Turniej Piłki Nożnej im. Leopolda Dettlaffa

Dnia 7 lipca na boisku sportowym w Starzynie odbył się jubileuszowy XL Turniej im. Leopolda Dettlaffa.. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zatoki Puck pokonując w finałowym meczu Kaszubię Starzyno 1:0.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary, a cztery najlepsze zespoły - okolicznościowe medale. Najlepszym piłkarzem turnieju wybrany został Mateusz Wachowiak (Starzyno), najlepszym strzelcem - Przemysław Selewski (Werblinia), a bramkarzem - Adrian Krystian (Zatoka Puck). Nagrody dla wyróżnionych ufundował Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski. Najlepsza drużyna z gminy Puck - Kaszubia Starzyno, która zajęła drugie miejsce w turnieju otrzymała puchar ufundowany przez Posła na Sejm RP Kazimierza Plocke.

W trakcie turnieju odbyło się także podsumowanie sezonu B Klasy Gminy Puck, podczas którego wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach otrzymały puchary. Ponadto za miejsca I-III wręczono nagrody Wójta Gminy Puck, które otrzymały drużyny: Sokół Strzelno, Iskra Połczyno i Start Mrzezino II. Puchary, medale i nagrody dla drużyn i wyróżnionych zawodników oraz nagrody za ligę gminną wręczył Zastępca Wójta Gminy Puck Jerzy Tkaczyk.

Żródło: Błażej Ceszke