czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
11-06-2013 09:44, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1596 razy

Eliminacje w Trąbkach Wielkich do turnieju Piłkarska Kadra Czeka

W poniedziałek 3 czerwca na stadionie w Trąbkach Wielkich został rozegrany mecz pomiędzy drużynami LUKS Olimp Mierzeszyn i LKS Orzeł Trąbki Wielkie w ramach eliminacji gminnej do XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców Piłkarska Kadra Czeka.. Gospodarze wystawili drużynę, która w sezonie piłkarskim 2012/2013 uczestniczyła w rozgrywkach PZPN w Gdańsku w roczniku 1999, a goście przyjechali drużyną rocznika 1998, która również uczestniczyła w rozgrywkach związkowych.

Drużyna Olimpu od samego początku prezentowała się bardzo dobrze pod względem wzrostu. Swoje warunki i szybkość wykorzystali już do przerwy strzelając gospodarzom z szybkich kontr dwie bramki. Po przerwie to goście dalej prowadzili grę, a zawodnicy z Trąbek Wielkich coraz bardziej opadali z sił, co bardzo pomogło przeciwnikom w strzeleniu kolejnych trzech bramek. Gospodarzom w końcu udało się strzelić honorowego gola i mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Olimpu.

Prezes GZLZS w Trąbkach Wielkich Roman Zielke w obecności swojego wiceprezesa Tomasza Kempy wręczył zwycięzcom puchar, którego był fundatorem oraz udekorował złotymi medalami. Pokonani otrzymali puchar wiceprezesa ds. sportowych Tomasza Kempy i srebrne medale.

Turniej Wojewódzki Piłkarska Kadra Czeka 2013 zostanie rozegrany 12 czerwca na stadionie w Starogardzie Gdańskim. Zwycięzca tego turnieju zakwalifikuje się finału centralnego, który odbędzie się Słubicach.

Żródło: Wiesław Kempa