czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
14-05-2013 10:40, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1573 razy

Tomasz Grycko brązowym medalistą Mistrzostw Polski

W dniu 27 kwietnia na Miejskim Stadionie w Sosnowcu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 10 000 metrów.. W zawodach tych startował zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Bliza z Władysławowa - Tomasz Grycko. W stawce 35 najlepszych biegaczy w Polsce było wielu medalistów Mistrzostw Polski i Europy w biegach średnich, m.in. Szymon Kulka z ULKS Lipinki, Marek Kowalski z SKLA Sopot oraz Bartosz Kowalczyk z Piły.

Tomasz Grycko ostatecznie zajął trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym 30:33.56 zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Jest to kolejny medal w dorobku tego zawodnika i na razie największy sukces Tomka w jego rozpoczynającej się karierze.

W poprzednich sezonach podopieczny trenera Piotra Oberziga reprezentował z powodzeniem nasz kraj na Mistrzostwach Europy i Świata w Biegach Górskich. W 2011 roku w Albanii reprezentacja Polski Juniorów z Tomkiem w składzie zdobyła srebrny medal, a Tomek indywidualnie przybiegł na siódmym miejscu. Zawodnik UKS Bliza Władysławowo zajmuje bardzo wysokie pozycje w masowych imprezach biegowych, m.in. Grand Prix Gdyni, gdzie w klasyfikacji generalnej 2012 roku zajął drugi miejsce w biegu na 10 000 metrów.

Żródło: Piotr Oberzig