wtorek, 14 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Koryna, Bonifacy, Maciej, Wiktor, Dobiesław, Ampeliusz, Fenenna
14-05-2013 10:22, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1072 razy

Checz Gdynia - Victoria Sianów 4:3

Po niezwykle emocjonujący meczu, pełnym dramaturgii i niespodziewanych zwrotów akcji Checz Gdynia wygrała z Victorią Sianów 4:3. Po pierwszej połowie, wydawało się, że gdynianki odniosą łatwe zwycięstwo, tymczasem po przerwie Victoria nie zraziła się wysokim prowadzeniem gospodyń i ruszyła do odrabiania strat. Mało brakowało, a Victoria wyrównałby stan meczu, jednak bramka Martyny Zańko uratowała Checz z opresji.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem zdecydowanej przewagi podopiecznych Mateusza Bieszke. Zdobywczyni dwóch bramek Martyna Zańko, mogła skompletować klasycznego hattricka, lecz jej strzały minimalnie minęły bramkę strzeżoną przez Natalię Sadowską.

Jeśli ktoś spodziewał się łatwej wygranej gdynianek już po kilku minutach drugiej połowy przeżył huśtawkę emocji. Sianowianki szybko zdobyły dwie bramki i zbliżyły się do Checzy na dystans jednego gola. Po fragmencie wyrównanej gry, kiedy mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska bramkę na 4:2 ponownie zdobyła Zańko, dla której było to trzecie trafienie w tym spotkaniu. Ale Victoria zadała jeszcze jeden cios. W 75 minucie Malwina Grzelak w sytuacji sam na sam umieściła piłkę w bramce.

Checz Gdynia - Victoria Sianów 4:3 (3:0)

Żródło: Piotr Wiśniewski