sobota, 20 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Amalia, Sekundyn, Teodor, Florenty, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Florencjusz, Nawoj, Szymon
26-04-2013 17:12, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2472 razy

Student AMW w Gdyni Akademickim Mistrzem Polski

Po zdobyciu tytułu wicemistrza Polski młodzieży dwa tygodnie temu w Kątach Wrocławskich, student AMW w Gdyni Roman Błoński został Akademickim Mistrzem Polski w judo w kategorii wagowej do 90 kg.. Mistrzostwa odbyły się w dniach 19-21 kwietnia w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy wszystkich uczelni w Polsce. Na co dzień Roman Błoński jest studentem drugiego roku mechaniki i budowy maszyn na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym Akademii Marynarki Wojennej.

Prawo startu mieli tylko ci uczestnicy, którzy przeszli eliminacje w swoich regionach kraju. Podczas eliminacji, które odbyły się w połowie marca w Gdańsku podchorąży Roman Błoński zwyciężył rywalizację w swojej kategorii wagowej, zwyciężając wszystkie pięć walk przed czasem. W finałach także zwyciężył w pięciu pojedynkach, na koniec pokonując Patryka Kuszę z Politechniki Poznańskiej. Tym samym zwyciężył również w klasyfikacji uczelni technicznych. Roman Błoński jest członkiem kadry narodowej. Po zdobyciu tytułu Akademickiego Mistrza Polski ma realne szanse na start w Uniwersjadzie. Aktualnie przygotowuje się do Pucharu Europy Seniorów, który odbędzie się w dniach 10-11 maja w Londynie oraz Mistrzostw Świata (CISM), które odbędą się pod koniec czerwca w Kazachstanie.

Żródło: Wojciech Mundt