piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
26-03-2013 13:29, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2748 razy

I Turniej Grand Prix w Kaszubską Baśkę w Lini

W Gminnym Domu Kultury w Lini odbył się I Turniej Grand Prix w Kaszubską Baśkę.. Do stolików zasiadło 48 graczy. Wszystkich powitał organizator zawodów Jan Trofimowicz. Rywalizowano systemem 2 razy 40 rozdań.

W końcowej klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą zawodów okazał się Zygmunt Myszkowski z drużyny OSP Linia. Drugie miejsce wywalczył Jerzy Kobiela z Lewinka, a trzecie - Zygmunt Bojke z drużyny na Wzgórzu Szemud. Wszyscy trzej otrzymali okazałe puchary, medale i dyplomy.

Wyróżniono także najlepsze 4-osobowe drużyny, gdzie I miejsce wywalczyła drużyna z Mirachowa w składzie: Roman Bigus, Janusz Szynszecki, Mieczysław Bulczak i Leszek Maliszewski. Na II miejscu uplasowała się drużyna z Pobłocia w składzie: Stanisław Stolc, Eugeniusz Meyer, Jakub Wiśniewski i Stanisław Sikora, a na III miejscu - drużyna z Osłonina w składzie: Ryszard Olszewski, Piotr Olszewski, Jerzy Bojka i Alojzy Potrykus. Zwycięska drużyna otrzymała okazały puchar, a wszystkie trzy zespoły - pamiątkowe medale.

Dekoracji dokonała Zastępczyni wójta Bogusława Engelbrecht i dyrektor GDK Jan Trofimowicz. Nagrody niespodzianki otrzymał także 10-letni Krystian Darznik z Miłoszewa, który ostatecznie uplasował się na 34-tym miejscu, a także o rok młodszy Jakub, który dzielnie wspierał swego brata w rozgrywkach.