piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
05-03-2013 11:31, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 889 razy

Żukowska Liga Futsalu na finiszu

W Żukowie już prawie zakończono zmagania w ramach Żukowskiej Ligi Futsalu.. Do rozegrania została już tylko ostatnia kolejka Superligi, lecz sam zwycięzca jest już znany. W przedostatniej kolejce Radunia Borkowo wypracowała sobie pięciopunktowe prowadzenie w tabeli i została mistrzem Superligi sezonu 2012/2013. O kolejność na następnych stopniach podium walczą jeszcze AR Energy Banino i Drago Gdańsk. Pozostałe drużyny, poza już pewną spadku ekipą Amigo Gabrex Przyjaźń, nadal są niepewne swego bytu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Awans do Superligi wywalczyły drużyny Aldex Budmax Żukowo oraz Pralnia Gniewino, a opuszczają ten poziom rozgrywek drużyny MBB Żukowo oraz Gryf Pępowo. Awans do I Ligi wywalczyły ekipy Stucco oraz Mini Sam Małkowo.

II Liga
Mistrzem II Ligi została drużyna Stucco, która w swym ostatnim pojedynku pokonała 12:2 Belfast Żukowo. Drugie miejsce na podium wywalczyła drużyna Mini Sam Małkowo, która pokonała 4:2 KS Małkowo. Trzecie miejsce w udziale przypadło drużynie Oldboys Żukowo, która pokonała 5:3 CF Pępowo. W pozostałych pojedynkach Vigo Tuchom pokonał Rych Drob Glincz 13:3, KS II Sulmin zwyciężył UKS Przyjaźń 4:3, a Radunia Glincz pokonała Rockfin 2:0.

Klasyfikacja końcowa II Ligi
1. Stucco 30 pkt 65:26
2. Mini Sam Małkowo 24 pkt 45:24

I Liga
Mistrzem I Ligi została drużyna Aldex Budmax Żukowo, która wygrała wszystkie swoje pojedynki, a w ostatnim pokonała Radunię II Borkowo 6:4. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Pralni Gniewino, która w niedzielę zwyciężyła 6:4 w meczu z KS Łapino. Trzecie miejsce przypadło drużynie MBB II Żukowo, która pokonała 5:1 Koledzy Team Niestępowo. W pozostałych pojedynkach Ed Mich Pępowo pokonał Boterm Dżamba Żukowo 6:1, KS Rutki zwyciężyła Gryf Pępowo 7:5, a Power Czaple pokonali MBB Żukowo 5:3.

Superliga
Drużynom występującym w Superlidze pozostała do rozegrania jeszcze jedna kolejka spotkań. Tytuł mistrza Superligi zapewniła już sobie drużyna Radunia Borkowo, która pokonała w minioną niedzielę 9:4 broniącą się przed spadkiem Tercję Granit Żukowo. O miejsca na podium walczą Drago Gdańsk oraz AR Energy Banino. Gdańszczanie pokonali 4:2 Supro.pl - drużyny broniącej się przed spadkiem z Superligi, a zawodnicy z Banina zwyciężyli z Amigo Gabrex Przyjaźń 9:5. W meczu walczących o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej ZBZ Formela Żukowo oraz KS Sulmin padł remis 3:3.

8. Amigo Gabrex Przyjaźń 6 pkt 48:68

O miejscu na podium zadecyduje bezpośredni pojedynek pomiędzy Drago Gdańsk i AR Energy Banino. Najtrudniejsze zadanie wśród drużyn zagrożonych spadkiem ma Supro.pl, które w ostatniej kolejce zmierzy się z Radunią Borkowo. Także bezpośrednie pojedynki pomiędzy KS Sulmin i Amigo Gabrex Przyjaźń oraz Tercją Granit Żukowo i ZBZ Formela Żukowo przyniosą rozwiązania dotyczące bytu tych drużyn w przyszłorocznej edycji Superligi.

Po rozegraniu ostatniej kolejki 10 marca odbędzie się uroczyste wręczenie wyróżnionym zawodnikom nagród rzeczowych, zwycięzcom poszczególnych kategorii pamiątkowych statuetek, wszystkim drużynom uczestniczącym w rozgrywkach XXI edycji Żukowskiej Ligi Futsalu pamiątkowych pucharów.

Żródło: Jacek Drążek