piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
02-11-2012 11:12, dodał: Patrycja Kos czytano: 2524 razy

XIV Powiatowa Gimnazjada w Unihokeju dziewcząt i chłopców w Starzynie

Dnia 26 października w sali sportowej w ZS w Starzynie została przeprowadzona XIV Powiatowa Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt i chłopców..

W klasyfikacji dziewcząt wystartowały trzy zespoły - młodzież ze Szkół Gimnazjalnych z terenu Powiatu Puckiego urodzona w 1997 i młodsza. Natomiast w kategorii chłopców w zawodach udział wzięło pięć zespołów. Ekipy składały się z 10 zawodników, w tym pięciu grających w polu i pięciu rezerwowych. Szkoły grały między sobą systemem "każdy z każdym", 2 x 7 minuty-ryczałtem.

Mistrzem powiatu puckiego w klasyfikacji dziewcząt została reprezentacja Gimnazjum ze Starzyna, uzyskując jednocześnie awans do Półfinału Województwa Pomorskiego. Następnie w klasyfikacji chłopców zwyciężyła drużyna Gimnazjum z Jastarni. Na zakończenie turnieju wręczono trzem pierwszym zespołom w turnieju pamiątkowe dyplomy i medale.