piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
17-09-2012 16:44, dodał: Patrycja Kos czytano: 1351 razy

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 73:84

W kolejnym meczu sparingowym przed sezonem 2012/13 Trefl Sopot pokonał Kotwicę Kołobrzeg 84:73. Sopocian do zwycięstwa poprowadził Frank Turner, który rzucił 18 punktów..

Po awansie do Mistrzostw Europy i kilku dniach przerwy, do drużyny dołączyli Przemek Zamojski i Adam Waczyński. Treningi wznowili także kontuzjowani ostatnio obcokrajowcy - Sime Spralja i Frank Turner. Dzięki temu w sparingu w Kołobrzegu mogli wreszcie zagrać wszyscy gracze drużyny.

Początek należał jednak do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 7:0. Przez trzy pierwsze minuty sopocianie nie byli w stanie umieścić piłki w koszu i pudłowali nawet otwarte rzuty z półdystansu i dystansu. Dopiero, gdy faulowany przy wejściu pod kosz Frank Turner wykorzystał rzut wolny, wynik zaczął zmieniać się na korzyść Trefla, aż do remisu 14:14. Amerykanin trzykrotnie trafił do kosza pomimo przewinienia rywala, dowodząc, że dobrze radzi sobie z grą na kontakcie z obrońcą. Dodatkowo bardzo dobrze rozrzucał piłkę do niepilnowanych kolegów i grał agresywnie w defensywie, wymuszając błędy rozgrywających Kotwicy.

Poza słabym początkiem meczu i krótkim przestojem na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, kiedy gospodarze rzucili dziesięć punktów z rzędu, to Trefl dyktował warunki w tym spotkaniu. Sopocianie grali szybko i skutecznie, potrafiąc kilkoma podaniami uruchomić strzelców niepilnowanych na obwodzie oraz zbudować przewagę po akcjach dwójkowych i trójkowych.

Skutecznie grał Filip Dylewicz, który czterokrotnie trafiał za trzy punkty, w tym raz w czwartej kwarcie, kiedy ważyły się losy spotkania. W całym spotkaniu zdobył 14 punktów. Kapitanowi Trefla w końcówce pomógł także Adam Waczyński, który dwukrotnie wejściami pod kosz zdobywał punkty ponad rękami obrońcy.

Niedzielny sparing był także pierwszym meczem po kilku latach przerwy w barwach sopockiej drużyny dla Przemysława Zamojskiego. Rzucający Trefla nie stracił formy z końcówki eliminacji Mistrzostw Europy i już w pierwszej kwarcie popisał się trafieniem za trzy punkty, a w kolejnej akcji był najszybszy w kontrze. W drugiej połowie także był bardzo aktywny i zakończył mecz z 14 punktami.

Zawodnicy Trefla w najbliższym tygodniu będą trenować w Sopocie, w Hali 100-lecia, a za tydzień czeka ich ostatni etap przygotowań do sezonu. Zagrają w silnie obsadzonym turnieju w Koszalinie, gdzie w piątek zmierzą się z Energą Czarnymi Słupsk. W turnieju zagrają także AZS Koszalin i PGE Turów Zgorzelec.

Żródło: Marcelina Nieroda