piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
21-06-2012 10:25, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 3007 razy

V Turniej o Puchar Artura Szostaczko w Helu

Dobra pogoda sprzyjała rozegraniu piątego z kolei turnieju tenisa ziemnego o Puchar Medalisty Mistrzostw Polski Artura Szostaczko w dniach 7-9 czerwca na kortach ziemnych Barakuda w Helu..

W turnieju kobiet zwyciężyła po raz trzeci Alicja Szopa ze Strzelna. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kohnke z Helu, a trzecie - Anna Puchalska z Ostrowa Wielkopolskiego. Czwarte miejsce przypadło najmłodszej uczestniczce turnieju - Martynie Świtalskiej z Warszawy.

W stojącej na wysokim poziomie rywalizacji mężczyzn zwyciężył Wojciech Malanowski z Gdyni, który w finale pokonał Arkadiusza Sobieraja z Gdyni. Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęli: Piotr Kiczka-Ratnicki z Sopotu i Mariusz Żaczek ze Strzelna.

Rozegrano również turniej pocieszenia, w którym zwyciężył Władysław Żaczek. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali puchary i upominki.

Żródło: Jerzy Ożóg