piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
07-05-2012 10:37, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1343 razy

Pomorscy judocy w różnych nastrojach

W ostatni weekend kwietnia judocy z Pomorza startowali w Mistrzostwach Europy Seniorów w Czelabińsku, gdzie można było zdobyć jeszcze punkty do rankingu na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.. O takie punkty miała walczyć gdańszczanka Daria Pogorzelec. Niestety nie udało się, gdyż zawodniczka SGKS Wybrzeże pożegnała się z turniejem po pierwszej walce. Podobnie druga przedstawicielka Gdańska, debiutantka na mistrzostwach, Zuzanna Pawlikowska z AZS AWFiS. Pozostali reprezentanci Polski z Czelabińska wrócili z trzema indywidualnymi i jednym drużynowym medalem oraz dwoma miejscami punktowanymi. Piątka reprezentantów potwierdziła swoje miejsca na Igrzyska w Londynie.

Wyniki Reprezentacji Polskiej
66 kg 2 m. Tomasz Kowalski (AZS Opole)
79 kg 2 m. Katarzyna Kłys (Wisła Kraków)
+100 kg 3 m. Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom)
73 kg 5 m. Tomasz Adamiec (Ryś Warszawa)
+78 kg 7 m. Urszula Sadkowska (Gwardia Opole)

Drużynowo, polscy reprezentanci zdobyli brązowy medal. Drużyna walczyła w składzie: Paweł Zagrodnik (66 kg - Czarni Bytom), Krzysztof Wiłkomirski (73 kg - AZS UW Warszawa), Łukasz Błach (81 kg - AZS AWF Wrocław), Robert Krawczyk (90 kg - Czarni Bytom), Janusz Wojnarowicz (+100 kg - Czarni Bytom). W pierwszej rundzie wygrali z Ukrainą 3:2, a w kolejnej przegrali z Rosją 0:5. W walce o brązowy medal pokonali Wielką Brytanię 4:1.

Krajowe turnieje to Otwarte Puchary Polski w Luboniu koło Poznania w kategorii seniorów i juniorów młodszych. Szczególnie turniej juniorów był ważny ze względu na wywalczenie przez zawodników i zawodniczki dodatkowych limitów dla regionu do finałów XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na początku lipca w Bochni.