piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
19-04-2012 09:09, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1404 razy

Mistrzostwa Polski w Judo Juniorów

W Jastrzębiu Zdroju zakończyły się Mistrzostwa Polski w judo juniorek i juniorów z udziałem reprezentantów Pomorza.. W Mistrzostwach walczyło 101 judoczek i 234 judoków z ponad 40 krajowych klubów. Trójmiejscy judocy powrócili z siedmioma medalami i dziewięcioma miejscami punktowanymi.

Wyniki pomorskich juniorek
48 kg 5 m. Dajana Bołoz (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
52 kg 9 m. Pola Gugała (WKS Flota Gdynia)
57 kg 9 m. Ilona Daśko (UKS Conrad Gdańsk)
57 kg 9 m. Magdalena Miller (AZS AWFiS Gdańsk)
63 kg 2 m. Natalia Czaplicka (AZS AWFiS Gdańsk)
70 kg 2 m. Aleksandra Jabłońska (AZS AWFiS Gdańsk)
78 kg 3 m. Barbara Lichońska (AZS AWFiS Gdańsk)

Wyniki pomorskich juniorów
55 kg 1 m. Wiktor Szypowicz (AZS AWFiS Gdańsk)
66 kg 7 m. Andrzej Butkiewicz (WKS Flota Gdynia)
66 kg 9 m. Łukasz Fałtynowicz (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
90 kg 7 m. Michał Jabłoński (AZS AWFiS Gdańsk)
90 kg 9 m. Leszek Marek (WKS Flota Gdynia)
90 kg 9 m. Orest Rakowski (AZS AWFiS Gdańsk)
100 kg 2 m. Jakub Zakrzewski (AZS AWFiS Gdańsk)
100 kg 3 m. Piotr Zakrzewski (AZS AWFiS Gdańsk)
+100 kg 3 m. Paweł Kamiński (SGKS Wybrzeże Gdańsk)

W klasyfikacji medalowej juniorów zwycięstwo odnieśli judocy AZS AWF Warszawa z jednym złotym, jednym srebrnym i jednym brązowym medalem przed AZS AWFiS Gdańsk z taka samą konfiguracją medalową. SGKS Wybrzeże Gdańsk zajął 19 miejsce i zdobył jeden brązowy medal.

W kategorii juniorek pierwsze miejsce zajął AZS UW Warszawa z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem. Juniorki AZS AWFiS Gdańsk zajęły miejsce ósme z dwoma srebrnymi i jednym złotym medalem.

Żródło: Michał Kaczmarek