poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
02-04-2012 10:46, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1318 razy

VIII Puchar Ziemi Puckiej w Kulturystyce

Drugie zawody sezonu startowego PZKFiTS w roku 2012 odbyły się w niedzielę 1 kwietnia w sali Domu Kultury w Strzelnie, gdzie rozegrano VIII Puchar Ziemi Puckiej w kulturystyce.. Przy pełnej sali kibiców do rywalizacji w zawodach stanęło 29 zawodników z całej Polski. Program zawodów obejmował kategorie: wszechwag fitness sylwetkowe kobiet, wszechwag debiutantów, wszechwag juniorów, 75 kg seniorów, 90 kg seniorów, ponad 90 kg seniorów i wszechwag weteranów oraz open mężczyzn.

Organizatorem imprezy był Oddział Leśniewo Stowarzyszenia Ziemia Pucka prowadzony przez Piotra Potrykusa, przy współpracy z Urzędem Gminy w Pucku, Urzędem Miasta w Pucku, Starostwem Powiatowym w Pucku, Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Puck, Polskim Związkiem Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego oraz Pomorskim Związkiem Kulturystyki i Fitness.

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji w kategorii wszechwag fitness sylwetkowe kobiet, do której stanęło osiem dziewcząt. Zwyciężyła Katarzyna Ludowicz reprezentująca klub Winogrady Poznań, druga była Marzena Kamrowska-Berlik, a trzecia Marta Kornyluk.

W kategorii debiutantów do rywalizacji tym razem zgłosił się tylko jeden zawodnik występując jedynie w pokazie. Następnie do walki o nagrody stanęła dwójka weteranów. Zwycięsko z tej walki wyszedł od lat startujący w tych zawodach Stanisław Sobczyk reprezentujący klub Olimp Zabrze. Kolejna rywalizacja rozegrała się w kategorii wszechwag juniorów, gdzie najlepszym okazał się Filip Bątkowski z klubu Herkules Warszawa.

W drugiej części zawodów do rywalizacji przystąpiła siódemka zawodników kategorii 90 kg. W tej grupie zwyciężył Krzysztof Rodkiewicz reprezentujący klub Violetta Bydgoszcz. W ostatniej, najcięższej, kategorii seniorów +90 kg wystąpiło pięciu zawodników, a zwycięzcą okazał się Maciej Ropiak z klubu Violetta Bydgoszcz.

Ostatnią konkurencją zawodów była rywalizacja w kategorii open mężczyzn czyli wyłonienie mistrza mistrzów VIII Pucharu Ziemi Puckiej w Kulturystyce, którym okazał się Krzysztof Rodkiewicz z klubu Violetta Bydgoszcz zdobywając Puchar Ziemi Puckiej w Kulturystyce.

Żródło: Piotr Potrykus