piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
16-03-2012 09:55, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2145 razy

Puchary i mistrzostwa judo

Dwudziestu jeden reprezentantów kadry Polski udało się do Nymburku w Czechach na organizowane przez Europejską Unię Judo Olimpijskie Zgrupowanie Szkoleniowe.. W składzie reprezentacji wyjechało czworo reprezentantów Trójmiasta: Zuzanna Pawlikowska (52 kg - AZS AWFiS Gdańsk), Daria Pogorzelec (78 kg - SGKS Wybrzeże Gdańsk), Jakub Zarzeczny (90 kg - SGKS Wybrzeże Gdańsk) oraz Damian Nasiadko (+100 kg - SGKS Wybrzeże Gdańsk).

W kraju zaczęły się starty grup młodzieżowych w cyklu Otwartych Pucharów Polski. W Skierniewicach walczyli juniorzy i juniorki młodsze reprezentujące ponad 40 klubów. Pomorscy zawodnicy zajęli medalowe i punktowane miejsca.

Juniorzy młodsi
46 kg 1 m. Tomasz Błoński (STS Gryf 3 Słupsk)
46 kg 5 m. Adrian Babiński (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
46 kg 5 m. Jędrzej Stecki (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
50 kg 7 m. Jakub Konecki (STS Gryf 3 Słupsk)
55 kg 5 m. Patryk Kastner (STS Gryf 3 Słupsk)
60 kg 2 m. Artur Babiński (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
81 kg 3 m. Michał Korzeniowski (UKS Galeon Gdynia)
90 kg 2 m. Arkadiusz Matlakowski (UKS Galeon Gdynia)

Juniorki młodsze
63 kg 2 m. Anna Isenko (AZS AWFiS Gdańsk)
+70 kg 5 m. Anita Formela (GKS Żukowo)

Na matach Kąt Wrocławskich spotkali się juniorzy i juniorki reprezentujący około 40 klubów. Reprezentanci Pomorza zdobywali medale i miejsca punktowe.

Juniorzy
55 kg 1 m. Wiktor Szypowicz (AZS AWFiS Gdańsk)
90 kg 7 m. Michał Jabłoński (AZS AWFiS Gdańsk)
100 kg 5 m. Piotr Zakrzewski (AZS AWFiS Gdańsk)

Juniorki
48 kg 2 m. Dajana Bołoz (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
57 kg 3 m. Magdalena Miller (AZS AWFiS Gdańsk)
63 kg 5 m. Natalia Czaplicka (AZS AWFiS Gdańsk)
70 kg 5 m. Aleksandra Jabłońska (AZS AWFiS Gdańsk)
78 kg 3 m. Barbara Lichońska (AZS AWFiS Gdańsk)

W Wyższej Szkole Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w judo, gdzie reprezentanci Marynarki Wojennej RP i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni stawali na podium i zdobywali miejsca punktowane. W turnieju drużynowym reprezentanci Marynarki Wojennej RP wywalczyli brązowy medal. Zespołowo, po podsumowaniu punktów indywidualnych i drużynowych marynarze zajęli II miejsce.