28-11-2008 13:01, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 866 razy

Viking Rumia pokonał Ósemkę Wejherowo 93:83

Po zaciętym meczu Viking Rumia pokonał Ósemkę Wejherowo 93:83 (25:22 , 26:15, 19:28, 23:20) . Ten mecz był niezwykle emocjonujący, a koszykarze obydwu drużyn grali z pełnym zaangażowaniem.
Po pierwszej kwarcie tego spotkania gospodarze prowadzili zaledwie trzema punktami, jednak w następnej odsłonie zawodnicy Vikinga zdominowali gości i wygrali tą partię 26 : 15 . Na początku drugiej kwarty Łukasz Różan po celnym rzucie doprowadza swój zespół do wyniku 28 : 24 . Na boisku skutecznie trafiali między innymi : Rafał Wiśniewski ( Viking ) i Michał Bichowski ( Ósemka ).
Trzecia kwarta rozpoczęła się od skomasowanych ataków gości , zaczęli oni odrabiać straty i doprowadzili do wyniku 71 : 61. W ostatniej IV odsłonie kibice mogli oglądać wiele ciekawych akcji Jacka Szmeztera i Rafała Wiśniewskiewgo. Ostatecznie drużyna Vikinga Rumia okazała się lepsza w tej kwarcie i wygrała IV partię 23 : 20 i cały mecz 93 : 83.

Viking : Kramek 0, Karsznia 2, Wiśniewski 30, Szmester 5, Różan 11, Bussler 0, Jastrzębowski 20, Stasiak 0, Kańtoch 0, Gajdamowicz 9, Ossowski 12, Omozekam4.

Ósemka : Szwinka 8, Grzelak 9, Detlaff 0, Bichowski 20, Szymański 6, Kerszten 6, Szmidtka, 11, Paczoska 0, Świerk 9, Robakowski 0, Aderek 12.

Żródło: Andrzej Patro