niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
18-11-2008 12:45, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 844 razy

Viking Rumia - UKS Krokowa 84:78

Niezwykle zacięty mecz odbył się w ubiegłą niedzielę w Rumi, koszykarze Vikinga Rumia walczący o prawo uczestnictwa do gry w II lidze zmierzyli się ze swoimi sąsiadami w tabeli UKS Krokowa.

W pierwszej kwarcie tego spotkania gospodarze pod wodzą trenera Pawła Grabińskiego uzyskali przewagę na boisku . W tym okresie gry wielokrotnie celnie trafiali Jacek Szmezster i Karol Gajdamowicz. Pierwsza odsłona skończyła się czteropunktową wygraną gospodarzy 22 : 18.
W drugiej kwarcie goście zaczęli coraz śmielej atakować i za sprawą między innymi wysokiego Adama Centkowskiego ( oznaczonego numerem 13 ) Krokowa zdołała doprowadzić do remisu w tej kwarcie 17 : 17. Po przerwie ten mecz stał się jeszcze bardziej zacięty i wynik trzeciej partii mówi sam za siebie- 23 : 23 . Na boisku prym wiedli w drużynie gospodarzy Adrian Jastrzębowski i Łukasz Różan, a w ekipie gości Wiktor Ryński i Robert Owald. Decydująca ostatnia IV kwarta była niezwykle emocjonująca, ale końcówce gospodarze okazali się lepsi i wygrali to spotkanie różnicą sześciu punktów.

Viking Rumia - UKS Krokowa 84 : 78 ( 22 : 18, 17 : 17, 23 : 23, 22 : 20 )

Viking : Kramek 5, Karsznia 2, Szmezter 21, Różan 14, Busslert 0, Jastrzębębowski 21, Stasiak 0, Kańtoch 2, Gajdamowicz 11, Ossowski 8, Ohozekan 0.
Najwięcej punktów dla UKS Krokowa zdobyli : Wiktor Ryński 25, Adam Centkowski 17 i Robert Odwald 20.

Info:Andrzej Patro