14-11-2008 14:11, dodał: Maciej Deling czytano: 897 razy

UKS Krokowa wygrywa z Wejherowem

W krokowskiej sali sportowej w rozgrywkach o wejście do II ligi męskiej zmierzyły się zespoły UKS Krokowa i Ósemki Wejherowo. Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy po niespełna dwóch minutach prowadzili 7:0. Na obronę strefową krokowian goście odpowiedzieli trzema trójkami i na krótko objęli prowadzenie (9:8).

Później wejherowianie jeszcze tylko raz prowadzili w tym spotkaniu przy stanie 17:16. Dużo większe doświadczenie graczy z Krokowej przynosiło efekty i choć przez znaczną część spotkania oba zespoły grały na kontakcie punktowym to jednak w krytycznych momentach koszykarze Ósemki popełniali często straty.
W pierwszej połowie gracze z Wejherowa imponowali skutecznością, rzucili aż 12 "trójek", to pozwoliło im schodzić do połowy spotkania tylko z 3 punktami straty (46:49).
Niestety po przerwie skuteczność rzutów znacząco zmalała. Gospodarze zmienili system obrony, grali dużo agresywniej i ostatecznie wygrali całe spotkanie 104:87.

UKS Krokowa - UKS Delkom Ósemka Wejherowo 104:87
(36:28, 13:18, 31:23, 24:18)

Krokowa: Centkowski Lechosław 24 pkt. (1x3), Odwald Robert 16, Centkowski Adam 15 (2x3), Ryński Wiktor 14, Jaskułka Maciej 10 (1x3), Budnik Adam 10, Kreft Łukasz 7 (1x3), Borchmann Szymon 4, Penkowski Wojciech 4, Kaczkowski Piotr.

Wejherowo: Bichowski Bartłomiej 18 (3x3), Formella Dariusz 17 (4x3), Świerk Marcin 11 (3x3), Szmidtka Sebastian 11 (2x3), Szwinka Maciej 9, Grzelak Michał 8 (2x3), Aderek Artur 4 (1x3), Robakowski Michał 4, Kersen Maciej 3, Ratajczak Piotr 2, Szymański Patryk, Paczoska Rafał.

Poniżej wypowiedź kapitana UKS Krokowa, Lechosława Centkowskiego jr. na temat meczu i planów krokowskiej drużyny.

Radio Kaszebe

Magazyn "Sportowe Kaszuby" w Radiu Kaszëbë w niedziele w godz. 18-19 (www.radiokaszebe.pl oraz 98,9 i 92,3 FM).