środa, 3 lipca 2024 Imieniny obchodzą: Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Korneli, Leon, Anatol
27-07-2008 12:28, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 734 razy

Orkan Rumia - Gryf Wejherowo 0:1

W przedostatnim sparingu w okresie przygotowawczym Orkan uległ zespołowi Gryfa Wejherowo 0:1. Mecz ten był niezwykle nudnym widowiskiem, oba zespoły stworzyły sobie bardzo mało sytuacji do strzelenia bramki. Po piłkarzach Orkana było wyraźnie widać, że maja w nogach wczorajszy mecz z drużyną Arki w której dali z siebie wszystko.
Pierwszą groźną sytuacje w tym meczu stworzyli goście z Wejherowa. Pojedynek biegowy z Waldemarem Dampcem wygrywa jeden z napastników Gryfitów i tylko wspaniała interwencja naszego bramkarza Wiesława Ferry, który wybija futbolówkę na róg ratuje Orkan przed utratą pierwszej bramki. Pierwszy celny strzał w światło bramki zawodnicy Orkana oddali dopiero po pół godzinie gry a bramkarza swoim strzałem próbował zaskoczyć Adrian Hoffman. Następnie po tej akcji Hoffman mógł wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie ale jego strzał głową broni bramkarz Gryfa, który zbija piłkę na róg. W 35 minucie spotkania goście z Wejherowa powinni już prowadzić 0:1. Skrzydłowy Gryfa dośrodkowuje piłkę z lewej strony w pole karnym a napastnik gości dopada szybciej do piłki wykorzystując chwilowe zawahanie Krzysztofa Butowskiego i jego strzał ląduje obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Wiesława Ferre. Na przerwę zespoły schodzą z wynikiem remisowym 0:0.
Na początku drugiej połowy gry goście w 47 minucie za sprawa bramki strzelonej przez Łukasza Króla wychodzą na prowadzenie. Przy tej bramce nie popisał się Adam Duda, któremu piłka przeleciała pod brzuchem. Orkan próbował doprowadzić do remisu ale strzał Hoffmana został obroniony przez bramkarza Gryfa. Późniejszy strzał z 16 metrów Darka Hebla ląduje za ogrodzeniem boiska a strzał Ireneusza Malinowskiego zostaje zablokowany przez obrońców Gryfa. Do końca spotkania Orkan nie potrafił sobie już stworzyć żadnej sytuacji albo oddać celnego strzału na bramkę drużyny przyjezdnej i tym samym Orkan odniósł drugą porażkę w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Za tydzień piłkarze Orkana będą mieli okazje zrehabilitować się za ta porażkę w meczu kontrolnym z Pogonią Lębork. Będzie to ostatni sprawdzian Orkana przed meczem ligowym z Regą Meridą Trzebiatów.

Orkan Rumia: Ferra-Freiberg, Dampc, Skwiercz, Prokopów- Butowski,Cirkowski, Karnat,Gronowski-Hoffman,Pomorski. Po przerwie na boisku pojawili się: Ciskowski, Malinowski, Broner, Duda, D.Hebel

info: mksorkanrumia.futbolowo.pl