niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
17-01-2008 11:16, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 649 razy

Nowy lider w SLH

Po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiet III LO na Brodwinie powróciły rozgrywki Sopockiej Ligi Halowej. Potknięcie lidera w meczu 10. kolejki wykorzystał zespół Microsystem Gazeta Gdańska, który rozgrywając dodatkowo jeden mecz awansem uplasował się na pierwszym miejscu.

Od mocnego uderzenia nowy rok rozpoczęli piłkarze Balticon Sport Gdańsk, którzy zmierzyli się w ostatnią sobotę z liderem Sopockiej Ligi Halowej drużyną PKP Cargo CM Gdynia. Czarno-zieloni zakończyli rok na szóstym miejscu w tabeli, jednak ich zawziętość w walce z czołowymi ekipami poznali wcześniej poprzedni liderzy rozgrywek - Torpedo Sopot oraz Oldboys Sopot.

Przebieg pierwszej połowy zwiastował wielkie emocje w drugiej odsłonie. Gracze Balticonu dwukrotnie odrabiali jednobramkową stratę, by drugą połowę zacząć od szybkiego pozwolenia przeciwnikom wyjść na dwie bramki zapasu. Dopiero ponownie mając stratę, ekipa Sebastiana Gałucha otrząsnęła się z marazmu i objęła prowadzenie 5:4. Kolejarze musieli po raz pierwszy gonić rywala, zepchnęli go do głębokiej defensywy i na półtorej minuty przed końcem dopięli celu, uciekając w ostatniej chwili przed pierwszą porażką w rozgrywkach.

VII edycję Sopockiej Ligi Halowej im. Pawła Orlińskiego organizują Instytut Informacji Publicznej, SKS UG Torpedo Sopot we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu. Patronat honorowy sprawują: Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Uzależnień Małgorzata Pobłocka oraz Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Andrzej Ceynowa.