niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
04-12-2007 21:29, dodał: Maciej Deling czytano: 975 razy

WKK Wejherowo - KSKK Koszalin 34:92

1 grudnia na Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbył się mecz w ramach rozgrywek I ligi kobiet, pomiędzy drużynami WKK Wejherowo i KSKK Koszalin.
Była to druga kolejka spotkań II rundy i jednocześnie rewanż pomiędzy tymi zespołami. Niestety nieudany, ponieważ to goście wygrali 92:34.

Cały mecz wejherowianki zagrały bardzo nieskutecznie, o czym świadczy wynik po dwóch kwartach – 8:43. Oddawane rzuty nie wpadały do kosza. W drugiej połowie było trochę lepiej w tym elemencie gry, ale na nic to się zdało na rozpędzoną drużynę z Koszalina. KSKK było tego dnia lepiej usposobione rzutowo i wyglądało to jakby to one grały u siebie. Jedynie ostatnia kwarta to wyrównana gra i próba zniwelowania strat. Cały mecz skończył się jednak wysoką porażką.

Dziewczyny ponownie grały w osłabionym składzie. Zagraliśmy w ósemkę. Ciągłe kontuzje oraz choroby nie pozwalają nam na zagranie meczu w komplecie. W tym meczu zawiodła nasza skuteczność w ataku oraz brak organizacji w obronie, co przeciwnik bezlitośnie wykorzystał. Nad tymi elementami musimy popracować przed kolejnym meczem. Chciałbym dodać, iż w tym spotkaniu zadebiutowały w naszej drużynie dwie nowe zawodniczki: Maria Tarasiuk – wychowanka GTK Gdynia oraz Ewa Kupferschmied – wychowanka Blizy Władysławowo. Zagrały poprawne zawody i potrzeba troszkę czasu na wkomponowanie ich w zespół. Na wyróżnienie zasługuje Małgorzata Saidowska(19 pkt, w tym 3x3)) oraz Magda Markiewicz (10 pkt i 7 przechwytów), które zagrały na swoim poziomie. Mogę nadmienić, iż Magda zagrała z kontuzją pleców, ale to Jej nie przeszkadzało w rozegraniu dobrego meczu.

Te dwie rundy pokazują że poziom ligi jest bardzo wysoki i w każdym meczu będzie bardzo ciężko uzyskać korzystny wynik Mogę obiecać jednak że dziewczyny w następnych spotkaniach zagrają lepiej i pokażą się z jak najlepszej strony i udowodnią że potrafią grać w koszykówkę na wysokim poziomie.