niedziela, 29 września 2024 Imieniny obchodzą: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald
23-09-2007 21:04, dodał: Janusz Nowicki czytano: 671 razy

Norda Karwia - Kaszubia Starzyno 3:1

W piątej kolejce spotkań lider z Karwi podejmował wicelidera zespół Kaszubii Starzyno i tak jak w poprzednich spotkaniach Norda pewnie zdobyła komplet punktów, rewanżując się Kaszubii za dwie przegrane z poprzedniego sezonu.
Od pierwszych minut karwianie zaatakowali, podchodząc wysoko na połowie przeciwnika i stosując pressing, przenosząc ciężar gry na połowę Kaszubii. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu gry, po wymianie podań w środku pola, Łukasz Patelczyk znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, jednak uderzył nieprecyzyjnie i piłka przeleciała minimalnie obok słupka. To co nie udało się Łukaszowi na początku spotkania, wyszło kilka minut później. Kopia poprzedniej akcji, jednak tym razem napastnik Nordy z zimna krwią umieścił piłkę w bramce, zdobywając swojego jedenastego gola w sezonie. Kolejna bramka dla Nordy mogła by być ozdobą niejednego pierwszoligowego spotkania, autorem jej był Grzegorz Treder, który zza pola karnego uderzył po przekątnej tak precyzyjnie, że futbolówka wpadła w samo okienko bramki Kaszubii.
Kiedy wydawało się, że Norda w pełni kontroluje wydarzenia na boisku, kontaktową bramkę zdobyli piłkarze ze Starzyna. Po rzucie wolnym wykonywanym z ok. 35 m, zawodnik gości tak mocno posłał piłkę w róg bramki Nordy, że interweniujący bramkarz zdołał tylko lekko podbić piłkę, zanim wpadła do siatki. Była to jedyna groźna sytuacja Kaszubii w pierwszej części meczu i od razu zakończona bramką.
Do przerwy piłkarze Nordy mogli jeszcze podwyższyć wynik, jednak M. Chudzik po rajdzie prawą stroną minimalnie przestrzelił a uderzenie Ł. Patelczyka sprzed pola karnego, po rykoszecie złapał bramkarz gości.
Druga odsłona meczu także toczyła się pod dyktando karwian. Swoich sytuacji nie wykorzystali ponownie Patelczyk, który silne uderzył w poprzeczkę, a także Łukasz Bisewski. po uderzeniu którego piłka trafiła w boczną siatkę. Jednak najdogodniejszą sytuację do podwyższenia wyniku zaprzepaścił Marcin Felkner, który wykonując jedenastkę za faul na Bisewskim, strzelił nieprecyzyjnie i bramkarz gości zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Sprawiedliwości jednak stało się zadość i karwianie zdobyli trzecią bramkę. Dośrodkowanie wzdłuż bramki Patelczyka pewnie wykorzystał Bisewski, który z najbliższej odległości ustalił wynik na 3:1.
Po tym zwycięstwie Norda umocniła się na prowadzeniu w tabeli, mając już teoretycznie sześć punktów przewagi nad najgroźniejszymi przeciwnikami.

Bramki: Ł.Patelczyk, G.Treder, Ł.Bisewski
Skład Nordy: F.Kur, .Sawicki, M.Felkner, K.Voelkner (P.Staniszewski) - J.Pieper - M.Chudzik, G.Treder, K.Miłosz, B.Jarmuż (W.Kownatke) - Ł.Bisewski, Ł.Patelczyk

Info: nordakarwia.cba.pl

• 3
xxx[niezalogowany-83.25.14.244] 2007-09-26 21:41:17
Chcialbym zawiadomic o malym błedzie w opisie meczu. bramke na 3;1 dla Karwi strzelil Lukasz Patelczyk a nie Bisewski. To Bisewski asystowal przy tej bramce a Patelczyk strzelil z najblizszej odleglosci do bramki. i w takim razie Patelczyk strzelil swoja 12 bramke