W hali sportowo-widowiskowej w Żukowie przeprowadzono III Mistrzostwa Województwa Pomorskiego OLDBOJÓW w Futsalu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna 1912 Borkowo.
Bardzo dobrze w turnieju wypadły ekipy z powiatu puckiego - MKS Oldboy Władysławowo zajął drugie miejsce, natomiast Oldboys Hel uplasował się na trzecim miejscu. Turniej był zorganizowany w dwóch fazach - w pierwszym dniu były eliminacje, w następnym finały. Do największej niespodzianki doszło już w eliminacjach, gdzie główny kandydat i zarazem obrońca tytułu Oldbojs Jase Kartuzy nie zakwalifikował się do ścisłego finału.
W finale wystąpiły następujące zespoły: 1912 Borkowo, MKS Oldboy Władysławowo, Oldboys Hel, Rych-Oldboj Glincz. Miała wystąpić jeszcze ekipa Tan Viet Łęgowo, ale w ostatniej chwili wycofała się z rozgrywek.
Po wycofaniu się tej drużyny organizator (w porozumieniu z kapitanami pozostałych drużyn) zmienił czas gry
z 1x15 min na 2x12, w systemie każdy z każdym. Najrówniej grającym zespołem była ekipa z Władysławowa, która w całym turnieju nie przegrała żadnego meczu - 4 zwycięstwa, 3 remisy, bramki 29:11. Mistrzowi 1912 Borkowo przytrafiły się w grupie dwie porażki 0:1 z Mini Sam Małkowo oraz 1:2 z Tan Viet Łęgowo. Jednak nie miały one na koniec żadnego znaczenia, ponieważ finał rządził się własnymi prawami i wszystkie drużyny zaczynały od zera, więc każdy mecz był tym decydującym.
Oto wszystkie mecze MKS Oldboy Władysławowo:
-eliminacje 17.03
Rych-Oldboj Glincz 4:2 br. Bartniczak, Holender, Kempiński, Zagórski
Oldboy Hel 1:1 br. Zagórski
Elpas Żukowo 9:1 br. Zagórski-6, Holender, Kempiński, Bartniczak
Oldbojs Jase Kartuzy 7:2 br. Zagórski-3, Holender, Kempiński, Bartniczak, Nisiewicz
-finały 18.03
Oldboy Hel 2:2 br. Holender, Bartniczak
Rych-Oldboj Glincz 5:2 br. Zagórski-2, Holender, Kempiński, Bartniczak
1912 Borkowo 1:1 br. Zagórski
Pozostałe mecze finałów:
1912 Borkowo - Rych-Oldboj Glincz 9:1
Oldboy Hel - 1912 Borkowo 3:6
Rych-Oldboj Glincz - Oldboy Hel 1:2
Tabela ścisłego finału
1. 1912 Borkowo 7 pkt 15:5
2. MKS Oldboy Władysławowo 5 pkt 8:5
3. Oldboy Hel 4 pkt 5:9
4. Rych-Oldboj Glincz 0 pkt 4:16
NAGRODY INDYWIDUALNE:
Najlepszy strzelec - Jacek Zagórski - 14 bramek
Najlepszy bramkarz - Krzysztof Kazimierczak Oldboy Hel
Najlepszy zawodnik - piłkarz 1912 Borkowo - ?
MKS: Sławomir Proena,Jarosław Kempiński,Sławomir Holender,Jacek Zagórski,Henryk Bartniczak,
Andrzej Nisiewicz,Hubert Bladowski.
Nieobecni:H.Z.Kowalewscy,A.Żaglewski,oraz najlepszy strzelec tego zespołu Bartłomiej Konkel
(choroba)
W podsumowaniu całego turnieju trzeba przyznać, że odbył się w bardzo dobrej atmosferze, organizacja (przemilczę) czegoś mi brakowało (choćby kibiców), sędziowanie na bardzo wysokim poziomie.
Szczególne podziękowania dla Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego oraz burmistrza gminy Żukowo Albina Bychowskiego.