poniedziałek, 8 lipca 2024 Imieniny obchodzą: Adrian, Kilian, Kiliana, Prokop, Eugeniusz, Wirginia, Odeta, Edgar, Chwalimir
01-01-1970 01:00, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 717 razy

Start jeszcze "na podium"

W ostatnią niedzielę w meczu na szczycie Start Mrzezino podejmował na własnym boisku zespół Bałtyku Gdynia. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, z lekką przewagą mrzezinian, którzy w tej części mieli dwie bardzo dobre sytuacje do strzelenia bramki. Niestety nie wykorzystali ich. Bałtyk w tym czasie nie miał generalnie żadnej, chyba żeby liczyć jeden błąd formacji obronnej mrzezinian.
Po przerwie, która trwała niewiadomo dlaczego ponad 20 minut, sędzia prowadzący do tej pory zawody bardzo dobrze zaczął, naszym zdaniem, podejmować coraz częściej błędne decyzje. W 55 minucie przed polem karnym mrzezinian Jędrzej Tojza, zdaniem sędziego, nieprzepisowo zatrzymał piłkarza Bałtyku - Artura Rosińskim. Arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. Niespełna w kwadrans po pierwszej bramce ten sam zawodnik strzelił swoją drugą w tym spotkaniu bramkę. Na nieszczęście dla gospodarzy przy stanie 2:0 stracili jeszcze zawodnika, Marek Świtała otrzymał swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gdynianie zadowolenia z prowadzenia 2:0 nieco cofnęli się, i to się na nich zemściło. Grający w dziesiątkę, ale bardzo ambitni mrzezinianie strzelili w 83 minucie, po błędzie gdyńskiego bramkarza kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Ireneusz Drzeżdżon. Piłkarze Startu rozkręcili się na krótko, gdyż ich kolejny zawodnik, Mariusz Litzau, także za dwie żółte kartki musiał opuścić plac gry.
Po tym meczu Start stracił, miejmy nadzieję, że nie na długo fotel lidera, jest teraz trzeci, jednak to nie Bałtyk przoduje teraz w IV lidze. Po 14 kolejkach lideram został zespół Rodła Kwidzyn, który w wyjazdowym meczu pokonał Olimpię Sztum 3:2.

Nasz drugi czwartoligowiec również przegrał w stosunku 2:1. Kaszuby Połchowo uległy w Tczewie tamtejszej Unii.

• 3
sss(niezalogowany) 2005-10-19 07:23:20
No cóż taktu już jest z naszymi sędziami
puck 2005-10-19 22:10:41
".....sedzia tu !!! sedzia tam!!! SĘDZIA LODA SKRĘCIŁ NAM!!!....." ZRESZTA BAŁTYK Z TEGO SŁYNIE!!! ......... POŁCHOWO TEZ DWA SEZONY TEMU STRACIŁO FOTEL LIDERA!!! DZIEKI V.O. Z BAŁTYKIEM I SKRECENIU W KARTUZACH!!!... BIAŁA MAFIA LISTKIEWICZA!!!.... PRECZ Z KORUPCJĄ....
kibol(niezalogowany) 2005-10-20 11:57:23
brawo puck! tacy sędziowie powinni być zawieszeni i nie sedziować już wiecej żadnych meczy!!! bałtyk jeszcze sedziów załatwi na jakiś mecz!!! hehe
pendzel(niezalogowany) 2005-10-20 12:00:05
jakbym tych sędziów spotkał to bym im jaja skręcił a nie lody!!!
puck 2005-10-20 21:51:37
nawet kibice z połchowa krecili głowa na wyczyny sedziego!!! dlaczego tak słaby sedzia sedziował najwazniejszy mecz IV ligi w rundzie jesiennej!!! pewnie dlatego ze byłto mecz z przekretasami z bałtyku!!!
mksiak1 2005-10-20 22:19:49
Byłem na meczu i oczywiście widziałem te przekręty.To jest fakt.Myślałem,że ustawione mecze wygladają całkiem inaczej- "z głową i skrycie".Ten mecz pan sędzia reżyserował w sposób jawny i obłudny.Jego sędziowanie było żenujące.Po takim meczu nie chce się grać i chodzić na mecze.Najgorsze,że nic nie można z tym faktem zrobić.Nie było kamer a protokół pomeczowy można wyrzucić do kosza.Szkoda słów.
torpedo 2005-10-21 11:10:02
W meczu relaksu z gdynią też "pomyłka" sędziego przez co relaks kończył w osłabieniu
mksiak1 2005-10-21 22:27:36
Bałtyk Gdynia-Powiśle Dzierzgoń 3-2.Trzy czerwone kartki dla Powiśla i dwa karne dla Bałtyku.Oczywiście zbieg okoliczności.
robi 2005-10-23 00:10:52
ja to bym był za tym żeby sędziego losowali tuż przed meczem to by nie zdążyli im zapłacić