czwartek, 30 czerwca 2022 Imieniny obchodzą: Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
22-08-2011 17:40, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2241 razy

Regaty UKS w Jastarni

fot. UKSwJastarni.pl

Ostatnim etapem szkolenia windsurfingowo-żeglarskiego w bieżącym sezonie dla członków Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni były regaty windsurfingowe.. Mimo swojego rekreacyjnego charakteru, zostały one potraktowane jako forma sprawdzenia pozyskanych umiejętności. Do rywalizacji - mimo, że była ona sprawą drugorzędną - przystąpiło aż 20 młodych żeglarzy.

Pierwszego dnia zdołano przeprowadzić cztery biegi, w czasie których młodzi surferzy zaprezentowali wysokie umiejętności żeglowania na desce z żaglem oraz dużą wyobraźnię taktyczną, szczególnie przy zwrotach na bojach. Różnice punktowe pomiędzy pierwszą trójką zawodników były nieznaczne i o miejscach na podium miał zadecydować następny dzień zmagań. Niestety w drugim dniu regat pogoda pokrzyżowała wszystkie plany i nie odbył się żaden wyścig. Do klasyfikacji końcowej zaliczono 4 wyścigi z pierwszego dnia, których kolejność była następująca:
1. Dominik Kohnke
2. Patryk Winszczyk
3. Marek Konkol
4. Wiktoria Konkel
5. Karolina Narkowicz
6. Patrycja Nowacka

Zwycięzcy regat otrzymali puchary i statuetki, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka.

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni przeszkolił w tym sezonie wakacyjnym blisko 50 dzieci, co wyraźnie wskazuje na kierunek zainteresowań dzieci i młodzieży w pozyskiwaniu nowej wiedzy i umiejętności.

Żródło: UKSwJastarni.pl
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt