sobota, 20 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Amalia, Sekundyn, Teodor, Florenty, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Florencjusz, Nawoj, Szymon
01-07-2011 14:37, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2308 razy

Turniej tenisa ziemnego o Puchar Artura Szostaczko w Helu

Zmienna pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu turnieju o Puchar medalisty Mistrzostw Polski Artura Szostaczko na kortach ziemnych "Barakuda" w Helu. Był to drugi turniej w tym sezonie letnim. Brały w nim udział panie i panowie.

W turnieju pań zwyciężyła Alicja Szopa ze Strzelna, drugie miejsce zajęła Agnieszka Kohnke z Helu a trzecie - Dominika Derybowska z Helu. Czwarte miejsce przypadło najmłodszej uczestniczce turnieju Martynie Świtalskiej z Warszawy.

W rywalizacji panów, stojącej na wysokim poziomie, zwyciężył Dawid Wiełłowicz z Gdyni, który w finale pokonał Jarosława Dziekońskiego z Wejherowa. Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęli: Piotr Kohnke z Helu i Cyryl Złotogórski z Warszawy. Rozegrano również turniej pocieszenia, w którym zwyciężył Krystian Kozłowski z Helu.

Organizatorzy i sponsorzy turnieju zorganizowali również spotkanie integracyjne, na którym zawodnicy mogli się bliżej poznać i wymienić poglądy na tematy nie tylko tenisowe. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali puchary, nagrody i upominki.

Organizator zaprasza na następny turniej - o puchar Posła RP Kazimierza Plocke, który odbędzie się w dniach 22-24 lipca.

Żródło: Jerzy Ożóg