czwartek, 25 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek
17-06-2011 11:48, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1384 razy

Sukces Delfina na Mistrzostwach Polski w Pływaniu

Pływacy Delfina MOKSiR Jastarnia uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się na pływalni w Gliwicach w dniach 3-5 czerwca. Startowali zarówno seniorzy jak i juniorzy.

Agata Struck, indywidualnie, na siedem startów zdobyła pięć tytułów Mistrza Polski, jeden tytuł wicemistrza i jeden brązowy medal. W swojej kategorii wiekowej pokazała dominację i została najlepszą zawodniczką kategorii B. W trakcie zawodów Agata zdobyła też kolejne minima i została powołana do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu na Węgrzech.

Medale w Gliwicach zdobył też Alexander Romero, który wywalczył trzy brązowe krążki. Pozycje medalowe Alexa były ogromną niespodzianką tych mistrzostw. Również trzy brązowe medale zdobył najmłodszy zawodnik Delfina - Patryk Winszczyk.

Pozostali zawodnicy z Jastarni, z jedenastu biorących udział, wielokrotnie zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych. Większość zawodników ustanowiła rekordy życiowe, co jest dobrą prognozą na otwarcie sezonu jesiennego.

Żródło: Kasia