środa, 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
13-12-2010 13:53, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1285 razy

Puchar Posła Kazimierza Plocke dla Jana Grochockiego z Gdyni

11 grudnia w Minkowicach odbył się siódmy turniej Puckiej Ligi Baśki. Patronat nad turniejem objął Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Poseł na Sejm Kazimierz Plocke. W turnieju wzięło udział 116 zawodników (w tym 4 panie) z dwudziestu jeden drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jan Grochocki reprezentujący drużynę PKA Gdynia +203 pkt przed Jerzym Sahs (Asy Darżlubie) +194 pkt, natomiast trzecią lokatę zajął Kazimierz Proch (Echo Gdynia) +187 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Bogdan Miszka (Sami Swoi Żelistrzewo) +185 pkt, Jerzy Borkowski (Kaszubska Baśka Puck) +181 pkt oraz Waldemar Zduńczyk (FOX Gdynia) +174 pkt.

Drużynowo zwyciężyła drużyna Echo Gdynia (+510 pkt) przed zespołem OSP Łebcz (+443 pkt) i PKA Gdynia (+421 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Rekowianie Sami Swoi Żelistrzewo (+408 pkt), OSP Mrzezino (+363 pkt) oraz Asy Darżlubie (+353 pkt).

Sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta, którą została Helena Marciniak (Emeryci Mrzezino) zajmując 11 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami ufundowanymi przez Posła na Sejm Kazimierza Plocke. Niestety Pan Poseł ze względu na obowiązki nie mógł osobiście być obecny na zakończeniu turnieju. W jego imieniu puchary wręczył Dyrektor Biura Poselskiego w Krokowej Bogdan Sokołek.

Po siedmiu turniejach w klasyfikacji indywidualnej prowadzenie objął Jerzy Sahs (Asy Darżlubie) - 278 pkt na drugie miejsce awansował Waldemar Zduńczyk (FOX Gdynia) - 256 pkt, natomiast na trzecie spadł dotychczasowy lider Andrzej Brzozowski (Brzozaki Mechowo) - 230 pkt. Dalsze miejsca zajmują Jan Grochocki (PKA Gdynia), Zbigniew Marciniak, Grażyna Szczypior (oboje Emeryci Mrzezino), Bogdan Somkowski (PKA Gdynia), Zbigniew Drzeżdżon (Kontra Radoszewo), Henryk Kohnke (OSP Gnieżdżewo) i Juliusz Dominik (Kłos Werblinia).

Natomiast w klasyfikacji drużynowej na pozycję lidera awansowała drużyna PKA Gdynia (440 pkt) przed Sami Swoi Żelistrzewo (415 pkt) i dotychczasowym liderem FOX-em Gdynia (405 pkt). Dalsze miejsca zajmują Brzozaki Mechowo, OSP Mrzezino, Emeryci Mrzezino, Szpela Krokowa, Kłos Werblinia, Rekowianie Rekowo i Kontra Radoszewo.

Następny turniej odbędzie się 19 grudnia o godzinie 14:00 w Wiejskim Domie Kultury w Mechowie.

Żródło: Henryk Radtke