środa, 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
24-11-2010 12:07, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1338 razy

Szósty turniej Puckiej Ligi Baśki

20 listopada w Mechowie odbył się szósty turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięła udział rekordowa ilość 124 zawodników (w tym 5 kobiet) z dwudziestu jeden drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył 15-letni Dawid Palczykowski z Leśniewa reprezentujący drużynę Brzozaki Mechowo +244 pkt przed Piotrem Radtke (Baśka Werblinia) +198 pkt, natomiast trzecią lokatę zajął ojciec Dawida, Jerzy Palczykowski (Mercedes Żelistrzewo) +193 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Kazimierz Tarnowski (Sokół Strzelno) +193 pkt, Stanisław Wrosz (ind.) +164 pkt oraz Andrzej Czarnecki (Brzozaki Mechowo) +163 pkt.

Drużynowo zwyciężyła drużyna Brzozaki Mechowo (+579 pkt) przed zespołem Mercedes Żelistrzewo (+519 pkt) i Sokołem Strzelno (+403 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Rekowianie Rekowo (+379 pkt), PKA Gdynia (+369 pkt) oraz Baśka Werblinia (+315 pkt).

Tradycyjnie trzech najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta, którą została Gertruda Wittbrodt (OSP Łebcz) zajmując 35 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami.

Po sześciu turniejach w klasyfikacji indywidualnej na prowadzenie powrócił Andrzej Brzozowski (Brzozaki Mechowo) - 230 pkt na drugie miejsce spadła Grażyna Szczypior (Emeryci Mrzezino) - 199 pkt. Dalsze miejsca zajmują Zbigniew Marciniak (Emeryci Mrzezino), Zbigniew Drzeżdżon (Kontra Radoszewo), Jerzy Sahs (Asy Darżlubie), Waldemar Zduńczyk (FOX Gdynia), Juliusz Dominik (Kłos Werblinia), Andrzej Okólski (Strzecha Starzyno), Bogdan Somkowski i Zdzisław Dawidowski (obaj PKA Gdynia).

Natomiast w klasyfikacji drużynowej liderem pozostała ekipa FOX Gdynia (360 pkt) przed PKA Gdynia (350 pkt) i Mercedesem Żelistrzewo (335 pkt). Dalsze miejsca zajmują Brzozaki Mechowo, Emeryci Mrzezino, OSP Mrzezino, Kontra Radoszewo, Kłos Werblinia, Rekowianie Rekowo i Szpela Krokowa.

Następny turniej odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17:00 w Restauracji "Kaszubska" w Minkowicach. Fundatorem pucharów będzie wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke.

Żródło: Henryk Radtke