piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
23-11-2010 11:28, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1499 razy

Otwarty Turniej o Puchar Dyrektora GDK w Lini w kaszubską Baśkę

Dnia 19 listopada do stołów w GDK zasiadło 48 graczy z gminy Linia a także sąsiedzi z powiatów wejherowskiego, kartuskiego oraz lęborskiego. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor GDK w Lini Jan Trofimowicz. Gościem honorowym był wieloletni Prezes Miejsko-Gminnej Rady LZS w Skarszewach Henryk Burczyk. Sędzią zawodów był Tadeusz Meyer z Lewinka. Wszyscy zawodnicy rozegrali w sumie po 80 gier.

W końcowej klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się: Stanisław Potrykus z Kieleńskiej Huty który zdobył 156 pkt. Na II miejscu uplasował się Łukasz Ptach z Szemuda - 153 pkt, natomiast III miejsce zdobył Mieczysław Gafke z Lini - 125 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Mirosław Darznik z Miłoszewa - 120 pkt, Kazimierz Darznik z Miłoszewa - 114 pkt, oraz Zbigniew Ruszkowski z Lini - 110 pkt. Wszyscy otrzymali okazałe puchary a trzech najlepszych dodatkowo medale i dyplomy.

W klasyfikacji drużynowej najlepszymi okazały się 2 zespoły z Lini odpowiednio gromadząc 314 oraz 237 pkt a na III miejscu uplasowała się drużyna Miłoszewa z 201 pkt. Sklasyfikowano łącznie 10 drużyn. Trzy najlepsze drużyny otrzymały dyplomy, medale i pucharki. Dekoracji dokonali Jan Trofimowicz oraz Henryk Burczyk.

Żródło: Paulina Bigus