środa, 17 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
09-11-2010 11:15, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1362 razy

Grażyna Szczypior na czele Puckiej Ligi Baśki

Dnia 6 listopada w Łebczu odbył się piąty turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 116 zawodników (w tym 4 kobiety) z dwudziestu drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Henryk Radtke (Kłos Werblinia) +226 pkt przed Waldemarem Zduńczyk (FOX Gdynia) +199 pkt, natomiast trzecią lokatę zajął Zbigniew Marciniak (Emeryci Mrzezino) z rezultatem +184 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Grażyna Szczypior (Emeryci Mrzezino) +180 pkt, Wacław Dawidowski (ind.) +167 pkt oraz Zbigniew Drzeżdżon (Kontra Radoszewo) +166 pkt.

Drużynowo zwyciężyła drużyna FOX Gdynia (+504 pkt) przed zespołem Rekowianie Rekowo (+369 pkt) i Emerytami Mrzezino (+318 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Mercedes Żelistrzewo (+301 pkt), Asy Darżlubie (+293 pkt) oraz Brzozaki Mechowo (+292 pkt).

Tradycyjnie trzech najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami.

Po pięciu turniejach w klasyfikacji indywidualnej prowadzenie objęła Grażyna Szczypior - 199 pkt (Emeryci Mrzezino) przed Zbigniewem Marciniakiem - 194 pkt (Emeryci Mrzezino) oraz dotychczasowym liderem Andrzejem Brzozowskim (Brzozaki Mechowo) - 191 pkt. Dalsze miejsca zajmują Jerzy Sahs (Asy Darżlubie), Juliusz Dominik (Kłos Werblinia), Andrzej Okólski (Strzecha Starzyno), Zbigniew Drzeżdżon (Kontra Radoszewo), Waldemar Zduńczyk (FOX Gdynia), Zdzisław Dawidowski (PKA Gdynia), Zygfryd Klebba (OSP Mrzezino).

Natomiast w klasyfikacji drużynowej liderem została ekipa FOX Gdynia przed PKA Gdynia i Emerytami Mrzezino. Dalsze miejsca zajmują Mercedes Żelistrzewo, Kłos Werblinia i OSP Mrzezino.

Następny turniej odbędzie się 20 listopada o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Mechowie.